91 Yerel Yönetimler Programı Hakkında

Bölüm Başkanı:

Dr.Öğr.Üyesi Ahmet SERDAR

Program Başkanı:

Öğr.Gör.Dr. Nihal AÇIKALIN

Öğretim Elemanları:

Öğr.Gör. Şaban UYAR

Öğr.Gör. A.Yılmaz AKBULUT

Program Adı:

Yerel Yönetimler

Puan Türü:

TYT
Taban Puan:

Kontenjan:

55 (Örgün Öğretim) - 50 (İkinci Öğretim)

Öğretim Süresi:

2 yıl ( 4 yarıyıl)

Hazırlık Programı:

Yok

Öğretim Elemanı Sayısı:

Öğr.Gör :3

Öğretim Elemanı Başına Düşen Öğrenci Sayısı:

35

Programın Amacı:

Yerel Yönetimler Programı olarak temel amacı; Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köy Tüzel Kişilikleri, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının etkin ve verimli çalışabilmesi için yetenekli, bilgi birikimine sahip, edindiği bilgileri iş hayatına aktarabilen, analiz yeteneği olan, yaratıcı fikirler üretebilen, etkin ve kaliteli ara eleman yetiştirmektir.

Programı Seçmeyi Düşünen Adaylara Öneriler:

Yerel Yönetimler Programından mezun olan öğrenciler, yerel ve merkezi kamu kurum ve kuruluşlarının genel idare hizmetleri sınıfında çalıştırılmak üzere kadrolu veya sözleşmeli olarak iş olanağı bulmaktadırlar. Özellikle iki dönem yapılan mesleki uygulama kapsamındaki İşyeri Eğitimleri I-II ile zorunlu stajın sonucunda birçok öğrenci bu kurumlarda sözleşmeli personel olarak istihdam edilmektedir. Mahalli idareler, merkez ve taşra teşkilatı birimleri dışında çeşitli kamu kurumlarının personel işleri, yazı işleri, halkla ilişkiler, insan kaynakları gibi bölümleri ile başta büro elemanı olarak özel sektörde de öğrencilerimiz istihdam olanağına sahiptirler.Ayrıca mezun öğrencilerimizden, belediyelerde memur ve sözleşmeli personel olarak çalışanların yanında, Belediye Başkanlarına Danışmanlık yapan, Ticaret ve Sanayi Odalarında, İl Özel İdaresi ve Kaymakamlıklarda ilgili birimlerde ve birçok kamu kurum ve kuruluşlarında kamu görevlisi olarak çalışanlar bulunmaktadır.

Bölüme/Programa kabul edilmede özel şartlar aranıyor mu?:

Adayların lise ve dengi okul diplomasına sahip olması ve YÖK’ün ilgili mevzuatı doğrultusunda ÖSYM tarafından belirlenen şartları yerine getirmesi gerekir.

Eğitim-Öğretim Programı:

(Bölüm/Programda okutulan derslerin yarıyıllara göre isimleri ve ders içerikleri) * ekte yer almaktadır.

Diploma ve Mezuniyet Sonrası İş Olanakları, Çalışma Alanları:

Yerel Yönetimler Programı olarak temel amacı; Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köy Tüzel Kişilikleri, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının etkin ve verimli çalışabilmesi için yetenekli, bilgi birikimine sahip, edindiği bilgileri iş hayatına aktarabilen, analiz yeteneği olan, yaratıcı fikirler üretebilen, etkin ve kaliteli ara eleman yetiştirmektir.

Adres:

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ali Osman Sönmez Kampüsü Yeni Yalova Yolu 9.km Osmangazi/BURSA

Telefon:

0 224 2615540

Fax:

0 224 2615543

Web:

http://uludag.edu.tr/sbmyo

E-Mail:

sbmyo@uludag.edu.tr

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [10.230]