90 Pazarlama Programı Hakkında

Bölüm Başkanı:

Öğr.Gör. Yalın Feyzi KORUKÇU

Program Başkanı:

Öğr.Gör. Yalın Feyzi KORUKÇU

Öğretim Elemanları:

Program Adı:

Pazarlama

Puan Türü:

TYT

Taban Puan:

Kontenjan:

65 (Örgün Öğretim) - 60 (İkinci Öğretim)

Öğretim Süresi:

2 yıl (4 yarıyıl)

Hazırlık Programı:

Yok

Öğretim Elemanı Sayısı:

Öğr.Gör:1

Öğretim Elemanı Başına Düşen Öğrenci Sayısı:

125

Programın Amacı:

Pazarlama programının amacı; teorik ve pratik eğitim yoluyla pazarlama mesleğinin temel becerilerine sahip, girişimci, etkin iletişim becerisi olan ve alanı ile ilgili bilgisayar programlarını kullanabilen bireyler yetiştirmektir.

Programı Seçmeyi Düşünen Adaylara Öneriler:

Teknolojideki gelişmeler, Küresel ekonomik yatırım ve ülkemizin AB üyeliği ile ilgili konular kapsamında, ülkemiz Pazarlama ve Reklamcılık sektörünün bir çok eksiği bulunmaktadır. Bu eksikliklerin giderilmesi ve batıdaki ülkelerin seviyesine ulaşılabilmesi için yapılan yasal düzenlemeler tek başına yeterli değildir. Yasal düzenlemelerin yanında bu alanda gelişen teknolojileri yakından takip etmek ve pazarlama teknolojilerini kullanma yetkisi bulunan elemanlar ile pazarlama ve reklamcılık alanında uzmanlık eğitimi almış elemanlarının istihdam edilmesini sağlamak amacı güdülmektedir. Yine bu program pazarlama ve reklamcılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölüme/Programa kabul edilmede özel şartlar aranıyor mu?:

Adayların Lise ve dengi okul diplomasına sahip olması ve YÖK'ün ilgili mevzuatı doğrultusunda ÖSYM tarafından belirlenir.

Eğitim-Öğretim Programı:

(Bölüm/Programda okutulan derslerin yarıyıllara göre isimleri ve ders içerikleri) * ekte yer almaktadır.

Diploma ve Mezuniyet Sonrası İş Olanakları, Çalışma Alanları:

Pazarlama Programından mezun olan öğrenciler, özel sektördeki firmaların pazarlama departmanı, satış departmanı, pazarlama araştırması departmanı, reklâm departmanı, reklâm ve halkla ilişkiler ajansları, medya şirketleri, zincir mağazalar, elektronik ticaret şirketleri, turizm acenteleri, otel işletmeleri, bankaların ve çeşitli şirketlerin müşteri hizmetleri departmanlarında ve diğer pazarlama alanlarında çalışabilecekleri gibi kamusal alanda da KPSS sınavından geçerli puan alarak çalışma imkânı bulabilmektedirler. Mezunlar bu alanlarda yönetici, sorumlu, uzman veya eleman sıfatlarıyla çalışabilmektedirler.

Adres:

Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ali Osman Sönmez Kampüsü Yeni Yalova Yolu 9.km Osmangazi/BURSA

Telefon:

0 224 2615540

Fax:

0 224 2615543

Web:

http://uludag.edu.tr/sbmyo

E-Mail:

sbmyo@uludag.edu.tr

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [7.979]