21 Bankacılık ve Sigortacılık Programı Hakkında

Bölüm Başkanı:

Dr.Öğr.Üyesi Gürsu Galip GÜRSAKAL

Program Başkanı:

Öğr.Gör. Halil GÜLMEZ

Öğretim Elemanları: 

Öğr.Gör.Dr. Gülsen ALKAÇ ÖZDEMİR

Öğr.Gör.Dr. Kayhan AHMETOĞULLARI

Öğr.Gör. Melahat ALA ÖNAL

Program Adı:

Bankacılık ve Sigortacılık

Puan Türü:

TYT

Taban Puan:

Kontenjan:

65 (Örgün) + 60 (İkinci Öğretim)

Öğretim Süresi:

2 yıl (4 yarıyıl)

Hazırlık Programı:

Yok

Öğretim Elemanı Sayısı:

Öğr.Gör. : 5

Öğretim Elemanı Başına Düşen Öğrenci Sayısı:

25

Programın Amacı:

Ülkemizin finansal sistemi içerisinde büyük yer tutan bankacılık ve sigortacılık sektöründe çalışacak nitelikli "Meslek Elemanı" yetiştirmektir.

Programı Seçmeyi Düşünen Adaylara Öneriler:

İnsan ilişkilerini seven, girişken, dinamik, araştırmaya açık, okumayı seven adayların düşünmesi daha uygundur.

Bölüme/Programa kabul edilmede özel şartlar aranıyor mu?:

Eğitim-Öğretim Programı:

(Bölüm/Programda okutulan derslerin yarıyıllara göre isimleri ve ders içerikleri) * ekte yer almaktadır.

Diploma ve Mezuniyet Sonrası İş Olanakları, Çalışma Alanları:

Bankaların, sigorta şirketlerinin genel müdürlüğü ve şubelerinde, sigorta şirketlerinin dağıtım kanalları olan sigorta acentelerinde ve banka şube sigorta acentelerinde, sigorta Brokerlerinin yanında, Bireysel Emeklilik Şirketlerinde ve şubelerinde, sigorta hasar eksperlerinin yanında çalışabilirler. Tüm banka ve sigorta ürün ve hizmetlerini etkin şekilde pazarlayabilirler. Gerekli yasal şartları yerine getirmeleri halinde, sigorta acenteliği yapabilirler, bireysel emeklilik aracılığı yapabilirler, hasar eksperliği yapabilirler.

Adres:

Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu AOS Kampusu Yeni Yalova Yolu 9.km Osmangazi/BURSA

Telefon:

0 224 261 5540 – 41

Fax:

0 224 261 5543

Web:

http://uludag.edu.tr/sbmyo

E-Mail:

sbmyo@uludag.edu.tr

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [15.153]