02/02/2023
 02/02/2023
Bursa Büyükşehir Belediyesi kurumsal kaynakların verimli kullanılması, vatandaş memnuniyetinin ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla 2020 yılında “Yalın Belediyecilik” modelini tüm iş süreçlerinde uygulamaya başlamıştır. 
Bursa Büyükşehir Belediyesi özel sektör tarafından uzun yıllardır kullanılan ve faydaları açıkça görülen yalın yönetim modelini yerel yönetimlerde ilk uygulayan belediye olmuştur. Kamuda kaynakların etkin ve verimli kullanılması, tasarruf gücünün artırılması, hizmet maliyetlerin düşürülmesini sağlayan, performansı artıran, kalite ve rekabet edebilirliği yüksek seviyeye ulaştırabilen, yalın yönetim modelinin belediyelerde nasıl kullanılabileceği yalın belediyecilik uygulamaları ile ortaya konulmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde; Belediyelerin yalın dönüşüm yolculuğu ve bu süreçte elde edilen uygulama sonuçlarının paylaşılacağı “Yalın Belediyecilik Sempozyumu” 16-17 Şubat 2023 tarihlerinde Ek-1’de iletilen program çerçevesinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.
Yalın Belediyecilik Sempozyumuna; üniversitenizin yöneticileri, İktisadi ve İdari Bilimler ile Mühendislik Fakülteleri başta olmak üzere, kurumsal verimlilik alanında çalışma yürüten fakültelerinin akademisyen ve öğrencilerinin katılımını bekler, katılım durumlarının 03.02.2023 tarihine kadar şu adreste yer alan kayıt formu doldurularak bildirilmesi gerekmektedir.
(Tanıtım Yazısından)
Sempozyum Programı için tıklayınız.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [02-Şub-2023]

Haber Görüntüleme : [501]