Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

20. Geleneksel Tüketici Ödülleri

Tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile yasal haklarını kullanması konusunda özendirilmesi, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaların ve tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 60’ıncı maddesi ve 27.06.2014 tarih ve 29043 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Tüketici Ödülleri Yönetmeliği” çerçevesinde her yıl “Tüketici Ödülleri” altı ayrı dalda, düzenlenen törenle hak sahiplerine verilmektedir.   

Bu kapsamda; “Bilinçli Tüketici Ödülü”, “Yazılı Basın Tüketici Ödülü”, “Radyo-Televizyon Programı Ödülü”, “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü”, “Bilimsel Çalışma Ödülü” ve “Tüketici Özel Ödülü” dallarında “2016 Yılı 20. Tüketici Ödülleri” ile ilgili olarak hazırlanan ilan metnine erişmek için lütfen buraya tıklayın. 

 

Başvuruların 27 Ocak 2017 Cuma günü Saat 17.30’a kadar, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Eskişehir Yolu 9. Km. No:151 Ek Bina (B Blok) 3. Kat Oda:337 Çankaya/ANKARA” adresine bizzat veya postayla yapılması gerekmektedir. 

Uludağ Üniversitesi - Görükle Merkez Kampüs 16059 Nilüfer / BURSA