Prof. Dr. Leman Pınar TOSUN

E-posta: pinart@uludag.edu.tr

Telefon: 0224 294 18 74

Oda no: E-030

Kişisel Web Sayfası

Lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamlamıştır ve yine aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Psikoloji anabilim dalı sosyal psikoloji yüksek lisans programını bitirmiştir. Doktorasını 2010 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi, internette arkadaşlık ve kültürlerarası değerlendirmesi konusundadır. 1999-2000 öğretim yılında Keio Üniversitesi (Tokyo, Japonya)'nde araştırma amacıyla, 2000-2001 öğretim yılında Delaware Üniversitesi (Newark, ABD)'nde öğretim asistanı göreviyle bulunmuştur. Pınar Tosun, Şubat 2000'den beri Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nde görev yapmaktadır.

İlgi duyduğu araştırma konuları şunlardır: İletişim teknolojilerinin sosyal algı ve sosyal davranış üzerine etkileri, kültürel ve kültürlerarası psikoloji, kişilerarası ilişkiler ve benlik algısı.

Yayınlarından Örnekler

Tosun, L.P. (2012). Motives for Facebook use and expressing "true self" on the Internet, Computers in Human Behavior, 28, 1510-1517.

Tosun, L.P. ve Lajunen, T. (2010). Does Internet use reflect your personality?: Relationship between Eysenck's personality dimensions. Computers in Human Behavior, 26, 162-167.

Tosun, L.P. ve Lajunen, T. (2009). Why do young adults develop a passion for the Internet activities? The associations among personality, revealing "true self" on the Internet and passion for the Internet. Cyberpsychology and Behavior, 12(4), 401-406.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [6.234]