Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Yüksekokul Tanıtım

2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi gereğince 06.04.1999 tarihinde kurulan Yüksekokulumuz; 2000-2001 Eğitim-Öğretim Yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı Tekstil Programına 31, Döküm Programına 11 öğrenci olmak üzere toplam 42 öğrenci, 2 Öğretim Elemanı, 2 İdari Personel ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuzda, Teknik Programlar Bölümü altında,

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü / Bilgisayar Programcılığı Programı
Elektrik ve Enerji Bölümü / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı
Elektronik ve Otomasyon Bölümü / Elektronik Teknolojisi Programı (Örgün ve İkili)
Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü / Makine Programı (Örgün ve İkili)
Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü / Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı
Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü / Tekstil Teknolojisi Programı (Örgün ve İkili) 

olmak üzere toplam 6 program bulunmaktadır. Yüksekokulumuzda ikisi Doktoralı olmak üzere kadrolu 9 Öğretim Görevlisi bulunmakta ayrıca üniversitemizin çeşitli birimlerinden 2547 sayılı kanunun 40-a maddesi uyarınca 25 adet öğretim üye ve elemanı görev yapmaktadır.

Açık ve kapalı olmak üzere toplam 2989 m2“ lik fiziki alana sahip olan Yüksekokulumuzda 11 adet sınıf, 2 adet büyük sınıf, 1 adet anfi, 1 adet Elektronik Laboratuvarı, 1 adet Tekstil Laboratuvarı, 1 adet Peyzaj Laboratuvarı, 3 adet Bilgisayar Laboratuvarı,1 adet Gaz ve Tesisatı Laboratuvarı bulunmaktadır. Bilgisayar laboratuarlardan biri 15 bilgisayarı ile CAD/CAM laboratuvarı olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda ayrıca 1 adet Öğrenci Yemekhanesi ve 1 adet Kantin-Kafeterya bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne kadar Yüksekokulumuza (2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı dahil) toplam 2384 öğrenci kayıt yaptırmış olup 1166 öğrencimiz mezun olmuştur. 83 öğrencimiz ise Dikey Geçiş Sınavını kazanarak ülkemizin çeşitli üniversitelerinin fakültelerine kayıt olmuşlardır. 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 184 “ü bayan, 466 “sı erkek olmak üzere toplam 650 öğrencimiz bulunmaktadır.

Yeniköy Altı Çalılık Mevki Yeniköy- Orhangazi / BURSA, Türkiye Telefon : +90 (224) 294 26 74 Faks : +90 (224) 573 98 63