Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Eduroam Nedir?

Uludağ Üniversitesi, EDUROAM (educational roaming - eğitim dolaşımı) olarak bilinen ve dünyada 54 ülkenin akademik kurumlarının üye olduğu, uluslararası araştırma ve eğitim topluluğu için geliştirilmiş, dünya çapında bir bilgisayar ağ sistemidir. Bu ağ, öğrenci, araştırmacı ve personelin bulundukları veya ziyaret ettikleri yerleşkelerde, kendi bilgisayarları ve mobil cihazları üzerinden Internet erişimini (Ücretsiz Olarak) elde etmelerine izin verir.

Kimler Bağlanabilir?

Eduroam ağına Uludağ Üniversitesi öğrencileri (Yatay - Dikey Geçiş ve Öğrenci Değişim Programları Dahil), personelimiz ve ayrıca yerleşkelerden herhangi birine ziyarete gelen ve kendi üniversitesinde EDUROAM ağı bulunan tüm ziyaretçilerimiz faydalanabilir. 

<span style="font-size:medium" "="">Nasıl Bağlantı Yapılır?

Eduroam için her cihazın (Bilgisayar-Android-Iphone) farklı bir konfigürasyonu bulunmaktadır. Lütfen bağlantı yapmak istediğiniz cihazın kurulum videosunu dikkatlice izledikten sonra alt taraftaki size uygun konfigürasyon dosyasını indirerek kurulumu yapınız.


Daha fazla bilgi ve kurulum dosyaları için uludag.edu.tr/eduroam web sayfamızı ziyaret ediniz.


"Windows'a Eduroam Kurulumları İçin Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Gelmeniz Gerekmektedir."

Not : Windows 10 ile bağlanabilmek için, Windows 8 için olan adımları takip edebilirsiniz. (Kurulum Açısından bir farklılık bulunmamaktadır.)

Mac Os X Video Anlatım

Linux (Ubuntu) Resimli Anlatım

Android Video Anlatım

Iphone-Ipad Video Anlatım


 

 

 

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Binası Görükle Kampüsü, 16059, BURSA