Hakkımızda

Meslek Yüksekokulumuz çağdaş eğitim-öğretim esaslarına dayanan bir düzen içinde ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak ara eleman gücünü sağlamak amacıyla, 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Meslek Yüksekokulu'na bağlı olarak, "İşletmecilik Programı" ve "Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Programı" olmak üzere iki program ile ilçemiz Ticaret ve Sanayi Odası'nın tahsis ettiği binada eğitim-öğretime başlamıştır.

1997-1998 Eğitim-öğretim döneminde Yüksekokulumuz 1200 metrekare üzewrine inşaa edilmiş, 4 kattan oluşan şehir merkezindeki yeni binasına taşınmıştır. Okul binamız, tarımsal uygulama alanı dahil 15.463,70 metrekare alan üzerindedir. Ve 24 saat koruma ve güvenlik görevlilerince korunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzda, 5 bölüm ve bölümlere bağlı 6 program bulunmaktadır.

Okulumuzda 3 Profesör, 2 Dr.Öğretim Üyesi, 4 Öğretim Görevlisi Doktor, 7 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 16 Akademik Personelimiz ve 15 İdari Personelimiz görev yapmaktadır. 

Yüksekokulumuz Teknik programlarda uygulamalı eğitim gerçekleştirmektedir.

ULAŞIM : Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsden her yarım saatte Belediye Otobüsleri ile 50dk da ulaşım sağlanmaktadır.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [9.598]