Genel Tanıtım

Bursa Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulunda 2013-2014 eğitim öğretim yılında Atçılık ve Antrenörlüğü Programı eğitime başlamıştır. Bu bölüm, yüksek öğretimde Bitkisel ve Hayvansal Üretim bölümü alanında 120 ECTS kredilik birinci aşama derece sistemine tabidir. Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Atçılık ve Antrenörlüğü alanında önlisans derecesine sahip olunur.Atçılık ve Antrenörlüğü programının amacı atçılık  konusunda teorik ve uygulamalı bilgilerle donatılmış teknik eleman yetiştirmektir. Adayların Lise ve dengi okul diplomasına sahip olması ve Üniversite Öğrenci Seçme Sınavından yeterli puanı almış olması gerekir. Veteriner sağlık meslek liselerinden sınavsız geçiş yapılabilmektedir. Kayıt olacak öğrenci bedensel ve psikolojik olarak herhangi bir rahatsızlığının olmadığını sağlık raporu ile belgelendirmelidir.

Eğitim ve öğretim sırasında yapılacak uygulamalarda, ahır içinde tulum, sweet shirt, çizme, bone, maske ve eldiven, ahır dışında ise tok, binicilik pantolonu, binicilik çizmesi, eldiven ve koruyucu yelek gibi kıyafetleri öğrenci giymek zorundadır. Bunların temini öğrenciye aittir. Programda kadrosunda, 1 doçent, 5 öğretim görevlisi çalışmaktadır.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.534]