Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Genel Tanıtım

 Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulunda 2013-2014 eğitim öğretim yılında Atçılık ve Antrenörlüğü Programı eğitime başlamıştır. Bu bölüm, yüksek öğretimde Bitkisel ve Hayvansal Üretim bölümü alanında 120 ECTS kredilik birinci aşama derece sistemine tabidir. Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Atçılık ve Antrenörlüğü alanında önlisans derecesine sahip olunur.Atçılık ve Antrenörlüğü programının amacı atçılık  konusunda teorik ve uygulamalı bilgilerle donatılmış teknik eleman yetiştirmektir. Adayların Lise ve dengi okul diplomasına sahip olması ve Üniversite Öğrenci Seçme Sınavından yeterli puanı almış olması gerekir. Veteriner sağlık meslek liselerinden sınavsız geçiş yapılabilmektedir. Kayıt olacak öğrenci bedensel ve psikolojik olarak herhangi bir rahatsızlığının olmadığını sağlık raporu ile belgelendirmelidir.

Eğitim ve öğretim sırasında yapılacak uygulamalarda, ahır içinde tulum, sweet shirt, çizme, bone, maske ve eldiven, ahır dışında ise tok, binicilik pantolonu, binicilik çizmesi, eldiven ve koruyucu yelek gibi kıyafetleri öğrenci giymek zorundadır. Bunların temini öğrenciye aittir. Programda kadrosunda, 1 yardımcı doçent 2  öğretim görevlisi çalışmaktadır.

Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli MYO 16059 Nilüfer / Görükle Merkez Kampüs Tel: 0 (224) 294 13 79 Tel: 0 (224) 294 13 78 Fax: 0 (224) 294 13 77 Mail: mennanpasinli@uludag.edu.tr