Program Yeterlilikleri

 Atçılık alanında toplumun ve dünyanın gündemindeki olayları yorumlayabilmek ve ülkemizde atçılığın gelişmesini görev edinmek,

 At ve atçılık hakkında genel bilgi ve beceri sahibi olmak ve çalışma sahasında bunları kullanabilmek,

 Atlı sporlar ve geleneksel Türk atçılığı hakkında bilgi sahibi olmak,

 Spor atlarına uygun antrenman tekniklerini belirleyerek uygulayabilmek,

 At yetiştiriciliğinde üreme, bakım ve besleme teknikleri ve uygulamaları hakkında yeterli bilgi sahibi olmak,

 Binicilik ve binici eğitim teknikleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olmak,

 Atçılık işletmelerinin yönetim ve organizasyonu hakkında bilgi sahibi olmak,

 At ayak hastalıkları ve nallama teknikleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olmak, 

 Hayvan hastanelerinde, özel veteriner kliniklerinde, çiftliklerde, haralar ve aşım istasyonlarında veteriner hekimin önerdiği hijyen, bakım, tedavi ve sağlık hizmetlerini 

uygulayabilmek ve Veteriner hekim sorumluluğunda atçılıkta salgın, bulaşıcı ve zoonoz hastalıklardan korunma ile ilgili ölçemleri uygulayabilmek,

 Mesleki ve toplumsal etik değerlere, gerekli bilimsel   formasyona sahip atçılar olarak takım çalışması içerisinde yer  alabilmek, gerektiğinde bireysel sorumluluk üstlenebilmek ve tavır, tutum ve davranışlarıyla topluma örnek olabilmek,

 Atçılık işletmelerinin daha verimli ve daha etkin yönetilmelerine katkıda bulunabilmek,

 Atları ve binicileri yarışlara/müsabakalara uygun şekilde hazırlayabilmek ve bu kapsamdaki prosedürlere hâkim olmak ve Atçılıkla ilgili mevzuatı, müsabaka ve yarış kurallarını, genel hükümleri anlayarak uygulayabilmek,

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.769]