Uzgörümüz-Özgörevimiz

UZGÖRÜMÜZ

Atçılık sektöründe küresel bir oyuncu olmak gayesindeki ülkemize, bilgi, beceri ve eğitim sahibi elemanların yetiştirilmesinde katkıda bulunacak, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan, saygın ve güvenilir bir eğitim-öğretim kurumu olarak çalışmalarını yürüten, sağlıklı, verimli, kaliteli ve yüksek performanslı atların yetiştirilmesini sağlayarak at yetiştiriciliğini  ve spor atını ileri bir seviyeye taşıyacak bilimsel bilgi üretmeyi hedefleyen, atçılık sektörünün artan taleplerine katkı sağlayan meslek yüksekokulu olmak uzgörümüzdür.

ÖZGÖREVİMİZ

Önlisans eğitiminde temel at sağlığı bilgileri, at bakımı ve atçılık uygulamaları, binicilik becerileri kazandırılmış, yaratıcı, sorgulayıcı, yenilikçi, girişimci, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, sürekli öğrenmeye ve kendini geliştirmeye odaklanmış uluslararası düzeyde spor atı ve binici antrenörleri, yetiştiriciler, atçılık işletmelerinde yöneticiler ve ara elemanlar, nalbantlar, at bakıcıları yetiştirmek ve dikey geçiş ile lisans eğitimine veterinerlik fakültesinde devam etmeyi planlayan öğrenciler için atçılık sektörünü tanıyan ve bu özelliklerin yanı sıra konusunda uzman olmayı hedefleyen öğrenciler yetiştirmek özgörevimizdir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.276]