Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Yüksek Lisans Programı

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Yüksek lisans programı eğitim öğretim faaliyetlerine 2013-2014 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında ilk öğrencilerini kabul ederek başlamıştır. Halen yüksek lisans programında kayıtlı 22 öğrenci bulunmaktadır. Yüksek lisans öğrencilerimiz tez aşamalarında Avrupa’nın önemli Üniversitelerinde ve araştırma merkezlerinde Erasmus programı kapsamında staj etkinliği için 3-6 süreli olarak kabul edilmişlerdir. Öğrencilerimizin staj için kabul edildiği bazı üniversiteler ve araştırma merkezleri aşağıda verilmiştir.

Max Planck Institute, Plön –Almanya (Farklı tarihlerde 2 öğrenci staj için kabul edilmiştir)

Köln Üniversitesi, Genetik Enstitüsü –Almanya

Vrije Üniversitesi-Hollanda

KU-Leuven- Belçika

Maynooth Üniversitesi, İrlanda (Farklı tarihlerde 3 öğrenci staj için kabul edilmiştir)

Lizbon Üniversitesi-Portekiz.

2015 yılından itibaren mezun vermeye başlayan Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü yüksek lisans programından kısa sürede 11 öğrencimiz Yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Bu öğrencilerimizden bazıları yurt içi ve yurt dışındaki Üniversitelere tam burslu doktora öğrencisi olarak kabul edilmişlerdir. Bazı mezunlarımız ise ülkemizin önde gelen ilaç üretim şirketlerinin AR-GE birimlerinde ilaç geliştirme projelerinde moleküler biyolog olarak çalışmaktadırlar. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında çeşitli üniversitelerin doktora programlarına kabul edilen öğrencilerimiz ve üniversiteleri.

S. E. Yıldızhan, Acıbadem Üniversitesi (Tam burslu)

K. Paspal, Balıkesir Üniversitesi

M. Ulaş, Maynooth Üniversitesi-İrlanda (Tam burslu doktora öğrenimi)

E. kanbur, Liverpool Hope Üniversitesi-İngiltere (Tam burslu doktora öğrenimi)

S. Gonca, İngiltere (MEB yurt dışı bursu ile doktora öğrenimi)

M. Arafat, Anadolu Üniversitesi (Türkiye Bursları, Ali Kuşçu Bilim ve Teknoloji Burs Programı)

Mezunlarımızı tebrik eder doktora çalışmalarında üstün başarılar dileriz. Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü doktora programının da kısa sürede açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [6.188]