Turcademy (Türkçe e-Kitap)

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ekin Yayınevi, Ege Yayınları ve Müzik Eğitimi Yayınları'na  ait 5000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir ara yüz ile sunmaktadır.

Kampüs dışından erişim için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

1.  Kampüs Dışı Erişim linkine tıklayınız.

2.  Kampüs Dışı Erişim portalına daha önceden kaydınız varsa giriş yapınız. Kaydınız yoksa kayıt olunuz. Kayıt İçin Tıklayınız!

3.  Portala giriş yaptıktan sonra BÜTÜN KAYNAKLAR sekmesinden alfabetik olarak aşağı doğru gelerek Turcademy erişim linkine tıklayınız.

4.  Açılan sayfadan anahtar kelime, yazar, yayınevi ya da isterseniz konu başlıklarına göre arama yapabilirsiniz.

5.  E-kitapları tam metin olarak görüntüleyebilmek için açılan sayfada sağ üstte bulunan Kayıt Olun sekmesinden kurumsal mail adresinizle (personel iseniz @uludag.edu.tr, öğrenci iseniz @ogr.uludag.edu.tr uzantılı mail adresi) bir kereliğine mahsus olmak üzere üyelik oluşturmanız gerekmektedir. 

 

Kampüs İçi Erişim    Kampüs Dışı Erişim  Kampüs Dışı Erişim Detaylı Bilgi ve Kılavuz  Kullanım Kılavuzu

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [10.481]