HiperKitap (Türkçe e-Kitap)
Hakkında: 

Hiperlink tarafından geliştirilmiş Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, hukuktan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’ ü aşkın yayınevinin 15.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap ‘ta bulunan 20.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler. “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, yüzde 10'luk bölümünü çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

HiperKitap koleksiyonundaki kitapların mobil cihazınızda görüntülenmesi ve okunabilmesi için uygulama marketlerinden HiperKitap uygulamasının (ücretsiz) indirilmesi gerekmektedir. HiperKitap uygulaması ile indirdiğiniz/ödünç aldığınız e-kitapları, ödünç aldığınız süre boyunca internet bağlantısı olmaksızın istediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden bir seferliğine mahsus olmak üzere Oturum Aç kısmından kayıt olunuz. Kayıt ekranındaki e-posta adresi kısmında personelimiz için @uludag.edu.tr; öğrencilerimiz için ise @ogr.uludag.edu.tr uzantılı mail adresleri ya da herhangi bir mail adresi ile kayıt oluşturabilirsiniz.

Önemli Not: Öğrenci numaranız ile başlayıp @ogr.uludag.edu.tr uzantısı ile devam eden mail adresi tüm öğrencilerimize (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) tanımlanmıştır. Üniversitemiz ana web sayfasında sağ üstte bulunan Hızlı Menü başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen Öğrenci Mail linkinden otomasyon şifrenizle erişebilirsiniz.

 

   Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim  E-Kitap PDF Kaydetme Kılavuzu  Mobil Cihaz Kullanım Kılavuzu

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [1.439]