Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Atıf Yapmak ve Kaynakça Oluşturmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

 

Erişim Linki   Hızlı Kullanım Kılavuzu   Atıf-Kaynakça Oluşturma (Video)

Hakkında:

Mendeley araştırmacıların verimliliğini ve araştırmacı işbirliklerini artıran ücretsiz bir referans yönetim aracı ve akademik işbirliği ağıdır. Mendeley aynı zamanda yayınları düzenlemenizi, not almanızı ve atıf vermenizi sağlayan etkin bir referans yönetim sistemidir. Bununla birlikte, benzer alanlardaki araştırmacıların biraraya gelmesine ve yeni araştırma trendlerini takip etmelerine olanak sağlayan, dünyada 5 milyondan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır.

 

Kitap, Tez, Makale vb. Hazırlarken Araştırmalarınızı Yönetin

Not:

Mendeley Kurumsal Sürüm’den ve yükseltilmiş haklardan yararlanabilmek için kurumsal e-mail adresinizi (@uludag.edu.tr ya da @ogr.uludag.edu.tr) kullanarak bir Mendeley hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınız oluşturulduktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz. Kurumsal e-mail adresiniz ile hesap oluşturduktan sonra mail adresinize gelen onay mailini onaylamanız gerekmektedir.

Alternatif olarak kişisel e-mail ile önceden oluşturulmuş bir Mendeley hesabınız varsa Mendeley’de kurumsal grup (Uludag University) sayfamıza giderek sağ üstte yer alan “Join this group” linkini tıklamanız ve onay e-malini almak için kurumsal e-mail adresinizi girmeniz gerekmektedir.

 

14-15 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Mendeley kullanımına yönelik online eğitimi izlemek için aşağıdaki linki tıkladıktan sonra ilgili alanları doldurup Join Webinar Linkine tıklayınız.

Online Webinar Eğitimi (Video)

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99