Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Knovel Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 15 Kasım 2017

Kampüs İçi Erişim      Kampüs Dışı Erişim

Hakkında:

Knovel; mühendislerin ve mühendislik öğrencilerinin akademik güvenilirliği olan bilimsel bilgilere analitik arama motorları sayesinde ulaşabildiği bir elektronik kitap platformudur.

Knovel, mühendislik konularında yayın yapan dünyanın en saygın yayınevlerinden ve AASHTO, AIAA, AIChE, AMACOM, ASCE, ASHRAE, ASME, SAE gibi meslek örgütlerinden 35 konuda sağladığı zengin mühendislik içeriğiyle araştırmacıların en büyük yardımcısıdır.

Knovel’ın temel özelliği:  Knovel, mühendislik dilini anlayan arama motoruyla formüllerdeki, tablolardaki ve grafiklerdeki bilgiler dahil her türlü doğru bilgiyi kullanıcılarına sunmaktadır. Knovel bu özelliğiyle kullanıcılarına asla vakit kaybettirmez.

Knovel sonuçları analiz etmek için özgün yöntemler de sunmaktadır. Araştırmacılar, mühendislik ile ilgili e-kitapların içerisinde yer alan tablolarda ve grafiklerde formüllerle kendi değerlerini oluşturup interaktif olarak işlem yapabilmekte ve bu verileri Excel’e aktarabilmektedirler. Kullanıcılar interaktif olarak bilgileri sınıflandırır, karşılaştırır ve onları yeni araştırmalarında otomatik olarak kullanabilmektedirler. Aynı zamanda data search seçeneği sayesinde elementler ile ilgili özel aramalar yapabilmektedirler.

Knovel Konu Başlıkları

20 ana konu başlığı: Yapıştırıcılar-Kaplama-Mastik ve Mürekkepleri, Uzay & Radar Teknoloji, Biyokimya-Biyoloji ve Biyoteknoloji, Seramik ve Seramik Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve İnşaat Malzemeleri, Yer Bilimleri, Elektrik ve Güç Mühendisliği, Elektronik ve Yarı iletkenler, Çevre ve Çevre Mühendisliği, Gıda Bilimi, Genel Mühendislik ve Proje Yönetimi, Mekanik ve Makine Mühendisliği, Metaller ve Metalurji, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği, İlaç- Kozmetik ve Tuvalet,Plastik ve Kauçuk, Güvenlik ve Endüstriyel Hijyen, Tekstil, Sürdürülebilir Enerji ve Geliştirme.

Sonradan eklenen 15 konu başlığı: Bilgisayar Donanım Mühendisliği, Mühendislik Yönetim ve Liderlik, Yangın Koruma Mühendisliği ve Acil Müdahale, Endüstri Mühendisliği ve Operasyon Yönetimi, imalat Mühendisliği, Gemi Mühendisliği ve Deniz Mimarlık, Maden Mühendisliği ve Üretim Metalurjisi, Nanoteknoloji, Optik ve Fotonik, Süreç Tasarımı, Kontrol ve Otomasyon, Yazılım Mühendisliği, Ulaştırma Mühendisliği, Kaynak Mühendisliği ve Malzeme Birleştirme, Kompozitler (yeni), Tahribatsız Test ve Değerlendirme (yeni)

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99