Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

The Royal Society Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 19 Aralık 2017

Kampüs İçi Erişim      Kampüs Dışı Erişim

Hakkında: 

1660 yılında kurulan The Royal Society, İngiltere ve İngiliz Uluslar Topluluğu’nun ulusal bilim akademisidir. Ulusal ve uluslararası bilim politikalarında önemli bir rol oynayan The Royal Society; bilimde mükemmeliyete adanmış bir dernektir. The Royal Society üyeleri arasında, matematikçi ve fizikçi Stephen Hawking; IVF ve kök hücre araştırmalarında öncü olan Anne McLaren ve dünya çapında web’i bulan Tim Berners-Lee de bulunmaktadır.

The Royal Society Publishing, yüksek kaliteli ve hakem onaylı dergiler yayımlamaktadır. Söz konusu dergiler biyoloji ve fizik bilimlerini, bilimin tarihçesi ve felsefesini ve fizik bilimleri ile yaşam bilimleri arasındaki kesişme noktasında çapraz disiplinler arasındaki araştırmaları kapsamaktadır.

Tip, Biyoloji, Biyomühendislik, Biyomekanik, Biyofizik, Sentetik Biyoloji, Doku Muhendisliği, Fizik vb. gibi birçok konuda dünyanin en önde gelen yayınlarını üreten Royal Society’nin 1665 yılından günümüze ulaşan dergilerine online olarak erişebilirsiniz.

The Royal Society Publishing Dergileri:

  1. Biology Letters (etki faktörü: 3.670)
  2. Journal of the Royal Society Interface (etki faktörü: 3.917)
  3. Proceedings of the Royal Society A: Mathematical, Physical and Engineering Sciences (etki faktörü: 2.372)
  4. Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences (etki faktörü: 5.65)
  5. Philosophical Transactions of the Royal Society A: Mathematical, Physical and Engineering Sciences (etki faktörü: 3.038)
  6. Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences (etki faktörü: 7.885)
  7. Notes & Records of the Royal Society (etki faktörü 0.30)
  8. Interface Focus (etki faktörü 2.630)
  9. Open Biology (etki faktörü 5.835)
  10. Royal Society Open Science

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99