Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

eBook Academic Collection (Multidisipliner E-kitap Veri Tabanı) Deneme Erişimi

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 01 Aralık 2019

Kampüs İçi Erişim        Kampüs Dışı Erişim    Kampüs Dışı Erişim Detaylı Bilgi ve Kılavuz

Not: Kampüs Dışı Erişim portalında TOPLU ARAMA linkine tıklayarak aramanızı yapabilir sonrasında ise sol tarafta bulunan filtre ekranından e-book Academic Collection Trial sonuçlarını filtreleyebilirsiniz.

Hakkında:

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir. 
İçeriğinde;
•Satınalma değeri 33,5 milyon doların üstünde olan 182.000’den fazla disiplinlerarası akademik e-kitap
•Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 150 üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 78.000’den fazla e-kitap
•Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap
•CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 2.420’den fazla e-kitap
•50’den fazla dilde kaynak sunar, örnek olarak 171,000’den fazla İngilizce, 2.600’den fazla İspanyolca ve Fransızca, 4.000’e yakın Almanca kaynak içermektedir.

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99