Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

PİYANO ANASANAT DALI

PROGRAMLAR

 

 

 

Piyano Anasanat Dalı; ortaokul, lise, lisans  ve lisansüstü programlarıyla Piyano Sanat Dalı’nda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Piyano Anasanat Dalı ortaokul ve lise devresi haftalık ders çizelgeleri ilgili kısımda, lisansyüksek lisans ve sanatta yeterlik (doktora) ders bilgileri ise üniversite sayfasında sunulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

ÖĞRETİM ELEMANLARI

 

Prof. Beril ÇALGAN
(Piyano SD)

Piyano Anasanat Dalı Başkanı

Web:

E-Posta:

Telefon:

1991 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Prof. Ayşe Savaşır ile piyano çalışmalarına başladı. 1998 yılında Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı'nı kazanarak Prof. Dimitri Sakharov’un piyano sınıfına kabul edildi. Moskova’da öğrenim gördüğü süre içinde, Moskova şehri ve dışında resital ve konser etkiniklerine katıldı. 2002 yılında ‘Rusya’da Bahar’ 3. Uluslararası Oda Müziği Festivali’nde ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü. 2004 yılında Mikhail Lidsky’nin sınıfından ‘Solistlik’ ve ‘Oda Müziği Sanatçılığı’ unvanlarıyla mezun olup, Moskova Çaykovski Konservatuvarı’ndaki eğitimini lisans ve yüksek lisans derecesi alarak tamamladı.
2005 yılında U.Ü.Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak atanan B.Çalgan kısa bir süre sonra Anadolu Üniversitesi'nde başladığı Müzik Anasanat Dalı (Piyano) Sanatta Yeterlik programını Prof. Toros Can ile çalışarak 2009 yılında tamamladı. 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent unvanını aldı. Solo, oda müziği ve orkestra eşliğinde solist olarak konser etkinliklerini sürdüren B.Çalgan, halen U.Ü Devlet Konservatuvarı Piyano ASD öğretim üyesi olarak görevini yürütmektedir.

 

Doç. O. Özgür ÜNALDI
(Piyano SD)

Web: www.ozgurunaldi.com

E-Posta:

Telefon:

Avusturya’da düzenlenen 17. Uluslararası Johannes Brahms Yarışması’nda piyano dalında ikincilik ödülünü kazanan Özgür Ünaldı, yarışmanın tarihinde ödül alan ilk Türk piyanist olurken, üç turluk üstün performansı jüriden “en iyi Brahms yorumcusu” gibi övgüler almasını sağladı. Piyanist yarışma sonrasında Türkiye’de ve uluslararası çevrelerde büyük ilgi topladı ve birçok müzik otoritesinin dikkatini çekmeyi başardı, yurtdışında konser, çalıştay teklifleri aldı.
Ünaldı, yedi yaşında Prof. Seçkin Gökbudak'tan özel piyano ve teori dersleri alarak müzik eğitimine başladı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ndeki eğitimine büyük piyano pedagogu Prof. Gülnara Aziz’in sınıfında devam eden piyanist bu kurumdan Bölüm ve Fakülte Birincisi olarak mezun oldu. Özgür Ünaldı, 2006 yılındaki mezuniyetinin ardından Moskova - Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nın aspirantura (Rusya’da yorumculuk dalındaki en yüksek derece) sınavlarını kazanarak Moskova’da Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı’nın eğitim bursuyla okumaya başladı. Ünaldı, yurtdışında ve Türkiye’de birçok konser ve festivallerde yer aldı, resitaller, çalıştaylar verdi ve birçok orkestra şefiyle önde gelen orkestralarla konçertolar seslendirdi.
Sanatçı besteciliğe de ilgi duymakta, solo piyano için yazdığı Prelüd, Tokkata ve çeşitli kadanslarına konserlerinde yer vermektedir. Özgür Ünaldı, solistlik kariyerini sürdürmesinin yanı sıra seçkin müzisyenlerden oluşan Bosphorus Trio’nun üyesidir.  Sanatçı yurtiçi ve yurtdışında aktif olarak sürdürdüğü konser hayatının yanında Türkiye’nin önde gelen konservatuvarlarından Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda doçent ünvanıyla Piyano Anasanat Dalı’ndaki görevine devam etmektedir.
 
Doç. Aylin ÇAKICI UZAR
(Piyano SD)

Web:

E-Posta:

Telefon:

1977 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak Piyano Anasanat Dalı’nda Oya Ünler’in öğrencisi oldu, 1994-1998 arasında Prof. Ulvi Yücelen ile oda müziği çalıştı. 1997 yılında Mainz’da davet edilerek Prof. Wolfgang Schamschula ile çalışma olanağı buldu. 1999 yılında Alman Hükümeti tarafından verilen DAAD bursunu kazanarak “Hochschule Musik und Theater Hannover”da (Hannover Konservatuvarı) Prof. David Wilde’in öğrencisi oldu. Aynı yıl Hannover’de Necil Kazım Akses’in piyano sonatının CD kaydını yaptı. 
2001-2003 yılları arasında Prof. Christopher Oakden ile piyano çalışmalarını sürdürdü ve aynı yıl  bu kurumdan piyano-performansı ve enstrumantal müzik pedagojisi alanında mezun oldu. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda (Piyano SD) öğretim görevlisi olarak göreve başlayan A. Çakıcı Uzar, 2005 yılında U.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü  
Müzik Anasanat Dalı'nda (Piyano) Prof. Toros Can ile başladığı Yüksek Lisans programını 2007'de, bir yıl sonra Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü'nde aynı dalda başladığı Sanatta Yeterlik programını ise yine Prof. Toros Can ile çalışarak 2011'de tamamladı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok resital ve konserler veren  A. Çakıcı Uzar, 2013 yılında Yardımcı Doçent, 2014 yılında da Doçent uncanını aldı. Halen aynı kurumun Piyano Anasanat Dalı öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Öğr.Gör. Murat GÜRTEL 
(Piyano SD)

Web:

E-Posta:

Telefon:

1972 yılında İstanbul da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı piyano bölümüne kabul edildi. Prof Ergican Saydam'ın sınıfından, Tchailowsky 1.piyano konçertosunu seslendirerek mezun oldu.Ayni zamanda Adnan Saygun   Bulent Tarcan ile armoni  ve kompozisyon çalışan sanatçı bir çok solo ve oda müziği konseri verdi. Halen U.Ü. Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalı  öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Öğr.Gör. Emre ELİVAR
(Piyano SD)

Web:

E-Posta:

Telefon:

 

 

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Görükle Yerleşkesi 16059 NİLÜFER-BURSA / 0 224 294 27 00