Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Farabi Erasmus

* Farabi Değişim Programı, Türkiye’deki üniversiteler arasında birdönem (Sadece Güz Dönemi) ya da bir yıl (Güz+Bahar Dönemi)öğrenci hareketliliğine olanak sağlayan bir programıdır.

* Değişim, bireyin sosyal becerilerini geliştirmekle beraber güçlüklerle mücadele etme tecrübesini de oluşturur. Yeni bir çevre ve arkadaş grubu kurarken iletişim becerilerinde de belirgin gelişmeler yaşanır. Farklı akademisyen ve farklı bir ekolde eğitim alma şansı yanında üniversitendeki arkadaşlarına göre daha farklı bilgi ve becerilere sahip olmanı sağlar. Vizyonun gelişir.

* Ön Lisans öğrencisiysen ilk yılını tamamlamış olman ve genel not ortalamanın en az 2.00/4.00 olması gerekiyor. Sonuç olarak değişim 2. sınıfta başlıyor.

* Hayır. Aksine YÖK, Farabi Değişim Programına katılan öğrencilere karşılıksız olarak burs veriyor.

* Hayır. Kayıtlı olduğun üniversitenin uygun bulması halinde programdan faydalanman konusunda bir engel bulunmamaktadır. Alttan kalan derslerini programının uyuşması halinde gittiğin üniversitede de alabilirsin. Alttan alacağın derslere devam konusunda kabul eden Üniversite Farabi Ofisinden bilgi almalısın. Aman dikkat! Sonra devamsızlıktan kalabilirsin.

* Yalnızca üniversitenin anlaşmalı olduğu üniversitelerden birinde Farabi Öğrencisi olabilirsin. Anlaşmalı olan üniversitelerin hangileri olduğunu Üniversitemiz Farabi Kurum Koordinatörlüğünden internet sayfasından öğrenebilirsin.

* Üniversitemiz Farabi Kurum Koordinatörlüğünden veya internet sayfasından öğrenebilirsin.

* Erasmus öğrenci değişimi programı ile öğrenciler 1 akademik yıl içinde 1 veya 2 dönemliğine başka bir Avrupa ülkesi EÜB sahibi yükseköğretim kurumunda öğrenci olabilirken, öğretim elemanları aynı koşullar altında 1 hafta - 6 ay aralığında ders vermek üzere yurt dışına gidebilmektedirler.

* Hayır, fakülte/bölümünüzün sizin devam ettiğiniz programla ilgili bölüm ile karşılıklı Anlaşması (BilateralAgreement) olması gerekir.

* Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörlüğünden veya internet sayfasından öğrenebilirsin.

Uludağ Üniversitesi - İnegöl Meslek Yüksekokulu : Cerrah Yolu Üzeri 16400 İnegöl / BURSA +90 224 294 26 65