Ögrenci Toplulugu

İNEGÖL MESLEK YÜKSEKOKULU

KÜLTÜR, SANAT, SPOR VE SOSYAL FAALİYETLER TOPLULUĞU

KURULUŞ AMACIMIZ:

Üniversite öğrencilerimizin kültür, sanat, spor ve sosyal alanlarda gösterecekleri faaliyetler ile beden ve ruh sağlıklarını, kişiliklerini geliştirmek ve boş zamanlarını etkin ve faydalı olarak değerlendirmelerini sağlayacak çalışmaları organize etmektir. Ayrıca sosyal ve kültürel alanlarda projeler ve etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini arttırmak, sosyal etkileşimi geliştirmek, kentsel ve kültürel bütünleşmeyi sağlamak topluluğun amaçlarındandır.

Topluluk Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Gülen TÜMER

FAALİYET ALANLARI:

Topluluk kapsamında düzenlenecek tüm kültür, sanat, spor ve sosyal faaliyetleri gerçekleştirecek çalışma grupları oluşturulmuştur. Bu kapsamda oluşturulan çalışma gruplarının faaliyet alanları ve etkinlikleri:

SOSYAL SORUMLULUK PROJE ÇALIŞMA GRUBU FAALİYETLERİ

Kuruluş Amacımız:

Temel amaçları sosyal sorululuk bilincini artırmak, sosyal etkileşimi geliştirmek, kentsel ve kültürel bütünleşmeyi sağlamak olan çalışma grubu, bu kapsamda projeler üretip uygulamak.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Beyhan YAZÇAYIR

2008-2009 Akademik Yılı Etkinlikleri:

1- Engelliler Okuluna Yönelik Etkinlikler:

-Ulusal Egemenlik ve Çocuk Haftasında 20 Nisan 2009 tarihinde Zihinsel Engelliler Okulu’na ziyaret gerçekleştirilmiştir. Bu ziyarette çalışma grubu üyelerimiz, Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri ile birlikte kendi olanakları ile temin ettikleri hediyelerini sunmuşlar ve oyunlar oynayarak güzel bir günü birlikte geçirmişlerdir.

2-Huzurevine Yönelik Etkinlikler:

a-Anneler Gününde Huzurevi Ziyareti:

Çalışma grubu üyelerimiz 6 Mayıs 2009 Çarşamba günü saat 13.45’de Anneler Günü nedeniyle İnegöl Huzurevi’ni ziyaret etmişlerdir.

b-Babalar Gününde Huzurevi Ziyareti:

Çalışma grubu üyelerimiz 12 Haziran 2009 tarihinde Babalar günü nedeniyle İnegöl Huzurevi’ni ziyaret edilmiştir.

3- “Bizim Köyümüz” Projesi Kapsamında Yürütülecek Etkinlikler:

Bu proje kapsamında;

a- 2009 yılında çalışma alanı olarak ALİBEY KÖY belirlenmiştir.

b- Çalışma Grubu üyelerimiz tarafından okulumuzda yardım kampanyası başlatılmıştır.

Yardım kampanyası çerçevesinde kırtasiye malzemeleri, ikinci el giysiler, kitap, çanta, oyuncak, ayakkabı v.b. eşyalar toplanmıştır.

c-ALİBEY KÖY’e ön ziyaret gerçekleştirilmiştir.

d-Toplanan kırtasiye malzemeleri, kitap, çanta, oyuncak vb. eşyalar Ulusal Egemenlik ve Çocuk Haftasında 21 Nisan 2009 tarihinde öğrencilerimiz tarafından Alibey Köy İlköğretim Okulu’na götürülmüş ve dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

e- Yardım kampanyası kapsamında toplanan eşyaların Alibey Köy halkına dağıtımı için 9 Haziran 2009 tarihinde ziyaret düzenlenmiştir.

4- Okulumuz Kapsamında Yürütülecek Faaliyetler:

Kütüphane gönüllü çalışma grubu oluşturulmuş ve haftalık çalışma planı hazırlanmıştır. Haftalık çalışma planı kapsamında belirtilen gün ve saatte öğrencilerimiz okul kütüphanemizin düzenlenmesine yardımcı olmuşlardır.

2009-2010 Akademik Yılı Etkinlikleri:

1- Anneler Gününde Huzurevi Ziyareti:

Çalışma grubu üyelerimiz 7 Mayıs 2010 tarihinde Anneler Günü nedeniyle İnegöl Huzurevi 

ziyaret ettiler.   

2- “Bizim Köyümüz” Projesi Kapsamında Yürütülen Etkinlikler:

Bu proje kapsamında;

a- 2010 yılında çalışma alanı olarak MEZİT  KÖY’ü  belirlendi.

b- Çalışma Grubu üyelerimiz tarafından okulumuzda yardım kampanyası başlatıldı.

Yardım kampanyası çerçevesinde kırtasiye malzemeleri, ikinci el giysiler, kitap, çanta, oyuncak, ayakkabı v.b. eşyalar toplandı.

c-MEZİT KÖY’ üne ön ziyaret gerçekleşti.

d-Toplanan kırtasiye malzemeleri, kitap, çanta, oyuncak,ayakkabı vb. eşyalar“ Gençlik  Hafta” sında 21 Mayıs 2010 tarihinde öğrencilerimiz tarafından Mezit Köyü İlköğretim Okulu’na götürüldü, İlköğretim Okulu öğrencilerine ve Mezit Köyü halkına dağıtımı gerçekleşti.

ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU

KURULUŞ AMACIMIZ:

Yüksekokulumuz öğrencilerini 21. yüzyıl dünya ve çevre sorunları hakkında bilinçlendirmek ve bu sorunlara beraber çözümler üretmek, çevresine karşı sosyal sorumlu bireyler yetiştirmesine yardımcı olmaktır. Bu konularda projeler üretip, uygulamak.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Özlem ŞAKAR

2008-2009 Akademik Yılı Etkinlikleri:

Tema Vakfına destek amaçlı, ÇEKİRDEK HAREKATI projesi gerçekleştirildi.

İnegöl Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen geleneksel bahar şenliği kapsamında 3. Bahar Şenliğine Çevre Çalışma Grubu olarak stant açtık. Bahar Şenliğinde Çevre Çalışma Grubumuzun Ormanını oluşturmak için fidan satımı yapıldı. 

Geri dönüşüm ile ilgili bilgilendirici afişler astık formlar dağıtıldı.

Okulumuzun Bahçe düzenlemesi için İnegöl Belediyesinden tahsis ettiğimiz çöp kutuları ve fidanları belediyenin bahçe düzenleme ekibiyle birlikte dikimi gerçekleştirildi.

Temiz Çevre Yeşil Doğa için atık pilleri toplamak ve bunları geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir hale getirmek için okulumuza pil toplama kutuları kazandırıldı.

Arkadaşlarımızı ve okul personelimizi çevreyi temiz tutmalarını hatırlatmak amacı ile EN GÜZEL TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR sloganını kullanarak farklı görüntülerde afişler hazırlayıp okulumuzun çeşitli alanlarına afişlerimizi asıldı.

İnegöl Yerleşkesi Huzur Mahallesi 80. Yıl İlköğretim Okulu’nda Süt Kampanyası düzenlendi.

2009-2010 Akademik Yılı Etkinlikleri:

Geri dönüşüm ile ilgili bilgilendirici afişler astık formlar dağıtıldı.

Okulumuzun Bahçe düzenlemesi için İnegöl Belediyesinden tahsis ettiğimiz çöp kutuları ve fidanları belediyenin bahçe düzenleme ekibiyle birlikte dikimi gerçekleştirildi.

Temiz Çevre Yeşil Doğa için atık pilleri toplamak ve bunları geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir hale getirmek için okulumuza pil toplama kutuları kazandırıldı.

Arkadaşlarımıza ve okul personelimize çevreyi temiz tutmalarını hatırlatmak amacı ile

“EN GÜZEL TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR ”sloganını kullanarak farklı görüntülerde afişler hazırlayıp okulumuzun çeşitli alanlarına afişlerimiz asıldı.

SPOR ÇALIŞMA GRUBU

Kuruluş Amacımız:

Kız ve erkek öğrencilerimizin spor faaliyetlerine katılımını artırmak ve öğrencilerimizin yetilerini değerlendirip, geliştirmek amacıyla çeşitli spor alanlarında takımlar oluşturmak. Takımın kent içi ve kent dışı müsabakalara katılımını sağlayıcı etkinliklerde bulunmak.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Tolga Bahadır ŞİMŞEK

DRAMA ÇALIŞMA GRUBU

Kuruluş Amacımız:

Yüksekokul öğrencilerimizin mesleki yeterliliklere sahip olmaları gerekliliğinin yanı sıra toplumumuzun ihtiyacı olan insan özelliklerine sahip, empati kurabilen, kendini ifade edebilen, yaratıcı, kritik düşünebilen, sosyal ve anlayışlı bireyler yetiştirilmesine yardımcı olmaktır. Bu amaçlara yönelik çalışmalar planlayıp uygulamak.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Elif YALÇINTAŞ

GEZİ VE DOĞA SPORLARI ÇALIŞMA GRUBU

Kuruluş Amacımız:

Öğrencilerimizin öncelikle yaşadığı kentin ve ülkemizin, kültürel ve tarihsel gelişimi ile değişimini öğrenmelerine yardımcı olmak ve bu değişim içerisinde dünya tarihi ve kültüründeki yerimizi algılamalarına yardımcı olacak kent içi ve kent dışı geziler düzenlemek. Bu kapsamda projeler üretip, uygulamak. Ayrıca doğayı korumaları konusunda bilinçlendirmek amacıyla doğa ile bütünleşmelerini sağlayacak doğa sporları düzenlemek.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Tolga Bahadır ŞİMŞEK

MÜZİK ÇALIŞMA GRUBU

Kuruluş Amacımız:

Öğrencilerimizin yetilerini değerlendirip, geliştirmek amacıyla her türlü müzik alanında müzik grupları oluşturmak. Bu grupların üniversitemiz bünyesinde ve dışında yapılan etkinliklerde aktif rol almalarına destek olmak.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Dr. Gül UYSAL

KÜLTÜREL VE SOSYAL AKTİVİTELER ÇALIŞMA GRUBU

KURULUŞ AMACIMIZ:

Sinema, tiyatro, halk oyunları, dans, satranç, kişisel gelişim ve basketbol gibi her türlü kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler organize etmek, bu alanlarda projeler üretip, uygulamak.

Çalışma Grubu Danışman Öğretim Elemanı: Öğr. Gör. Gülen TÜMER

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [8.706]