2020-2021 YAZ ÖĞRETİMİ ARA SINAV PROGRAMI

YAZ ÖĞRETİMİ ARA SINAVLARI 20-21-22 AĞUSTOS TARİHLERİNDE UKEY ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. 

ÖĞRENCİLERİMİZİN SINAVA GİREBİLMESİ İÇİN UKEY SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMIŞ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

SINAV TANIMLAMALARI VE SINAV GİRİŞLERİ UKEY  E-SINAV SEKMESİNDEN YAPILACAKTIR. 

TÜM ÖĞRENCİLER SINAVA GİRMEDEN AŞAĞIDA LİNKİ VERİLEN E-SINAV KILAVUZUNU İNCELEMELİDİRLER. 

2020-2021 YAZ ÖĞRETİMİ ARA SINAV (VİZE) PROGRAMI için tıklayınız. 

 

TÜRK DİLİ I(TUD 101)/ TÜRK DİLİ II(TUD 102)TÜRK DİLİ(TUD103) DERSLERİNİN YAZ ÖĞRETİMİ ARA SINAV PROGRAMI için tıklanyınız.

 

ATATÜRK İLKELERİ VE İNK. TAR. I (AİİT 101- GKZ 101) / ATATÜRK İLKELERİ VE İNK. TAR. II (AİİT 102- GKZ 102) / ATATÜRK İLKELERİ VE İNK. TAR. I VE II (AİİT 103) DERSLERİNİN YAZ ÖĞRETİMİ ARA SINAV PROGRAMI için tıklayınız.

 

YABANCI DİL (İNGİLİZCE) SINAV TARİHLERİ için tıklayınız.

E-Sınav Kılavuzu için Tıklaynız. 

MAZERET SINAVI İÇİN BİLGİLENDİRME 

  1. Mazeret Sınavı 26-27 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacaktır.
  2. Bireysel düzeyde yaşanan Teknik Aksaklıklar sebebiyle mazeret sınav hakkı TANINMAYACAKTIR. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav öncesinde gerekli önlemleri almalarını önemle rica ederiz. (telefon, bilgisayar, tablet vb. farklı cihazların olası bağlantı sorunları için hazır olması,  güvenli bir internet bağlantısı için kablo ve wifi alternatiflerinin bulunduğu ortamların tercih edilmesi, elektrik kesintisi için gerekli tedbirlerin alınması vb.) Sınavda sorun yaşamamak için yukarıda linki verilen e-sınav kılavuzunun dikkatle incelenmesi gerekmektedir. 
  3. Öğrencilerin sistemden kaynaklanan teknik aksaklık bildirimleri için sınavın bitimini takip eden ilk beş dakika içinde sistemsel hatayı kanıtlayıcı ekran görüntüsü ile birlikte mazeret sınavı dilekçesini doldurarak mazeretiibf@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar. Öğrencilerden gelen ekran görüntüleri bilgi işlem daire başkanlığına iletilecek ve kontrolden sonra yönetim kurulu kararı ile teknik aksaklık için mazeret sınav hakkı tanınabilecektir. 
  4.  Sınav Çakışması durumda öğrenciye mazeret sınav hakkı tanınacaktır. Bir günde aynı yarıyıldan olmak koşuluyla, (5/i dersleri hariç) 3 ve üstü dersten sınava girecek öğrenciler ile sınav programında aynı gün ve aynı saatte olmak kaydıyla çakışan dersleri olan öğrenciler mazeret sınavından yararlanabileceklerdir. Sınav Çakışması sebebiyle mazeret sınavı hakkı talebinde bulunacak öğrenciler, en geç 19 Ağustos Perşembe  günü measi bitimine (17:30) kadar  mazeret sınavı dilekçesini doldurarak mazeretiibf@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar.
  5. Sağlık sorunları sebebiyle mazeret sınav hakkı talep edecek öğrenciler sağlık raporları ile birlikte mazeret sınavı dilekçesini en geç 23 Ağustos Pazartesi günü mesai bitimine (17:30) kadar mazeretiibf@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar. Sağlık raporlarının Hastane olarak faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarından alınması gerekmektedir. (Muayanehane, sağlık merkezi, sağlık ocağı, tıp merkezi vb. etiketlerle faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarının verdiği raporlar kabul edilmemektedir)
  6. Mazeret sınavı dilekçesi doldurulmadan ve gerekli belgeler eklenmeden (çakışma için sınav programı, sağlık mazereti için rapor ve teknik aksaklık için video ya da ekran görüntüsü) yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Mazeret sınav başvurusu kabul edilen öğrencilerin başvuru sonuçları 25 Ağustos 2021 tarihinde web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

 

NOT: mazeretiibf@uludag.edu.tr mail adresi sadece mazeret sınavı talebi için kullanılmalıdır. Sınavlarla ilgili diğer soru ve sorunlarınız için iibfogis@uludag.edu.tr adresine mail atabilirsiniz. 

Sınavlarınızda Başarılar Dileriz...

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [10-Ağu-2021]

Duyuru Görüntüleme : [9.530]