Prj. Asist. Ecem ÖZKAN

ecemozkan@uludag.edu.tr

EĞİTİM

Bursa Uludağ Üniversitesi

Doktora, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ekonometri ABD

Bursa Uludağ Üniversitesi

Yüksek Lisans, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ekonometri ABD

Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir

Lisans, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonometri ABD

TEZLER

Yüksek Lisans

Bursa’daki Ortaöğretim Eğitim Sistem Sorunlarının Belirlenmesine Yönelik Bilgi Sistem Platformu Geliştirme, www.egitimsorunlari.org

2018

Lisans

İhtiyaç Belirlemede Delphi Tekniği

2014

YAYINLAR

Konferans ve Sempozyum

Ecem Özkan, Sevda Gürsakal, “ Türk Devlet Üniversitelerinin Küresel Çaptaki Üniversite Sırasına Göre Akademik Performanslarının Değerlendirilmesi”, XI. International Congress on Social Sciences, China to Adriatic, 8- 10 Kasım 2019, Bursa, Türkiye

2019

Necmi Gürsakal, Ecem Özkan, Fırat Melih Yılmaz, Deniz Oktay, “Veri Bilim Eğitimi Nasıl Olmalıdır?”, 1st International Data Science & Engineering Symposium (IDSES’19), 2-3 Mayıs 2019, Safranbolu, Karabük, Türkiye

2019

“Bursa’da yaşayan Suriyeli mültecilerin çalışma koşullarının tespiti ve kayıtdışı istihdamlarının azaltılarak insana yakışır şekilde istihdam edilme oranlarının arttırılması”, International Labour Organization (ILO), Proje Öneri Değerlendirme Çalıştayı,  Bursa, Türkiye

2018

Ecem Özkan, “Eğitim Sistem Sorunlarının Belirlenmesine Yönelik Bilgi Sistemi Platformu Geliştirme”, The XIX th International Symposium on Econometrics, Operations Research and Statistics, 17-20 Ekim 2018, Antalya, Türkiye

2018

Tam Metni/Özeti Yayınlanmış Bildiriler

Ecem Özkan, Sevda Gürsakal, “ Türk Devlet Üniversitelerinin Küresel Çaptaki Üniversite Sırasına Göre Akademik Performanslarının Değerlendirilmesi”, XI. International Congress on Social Sciences, China to Adriatic, 8- 10 Kasım 2019, Bursa, Türkiye

2019

Necmi Gürsakal, Ecem Özkan, Fırat Melih Yılmaz, Deniz Oktay, “Veri Bilim Eğitimi Nasıl Olmalıdır?, 1st International Data Science & Engineering Symposium (IDSES’19),  2-3 Mayıs 2019, Safranbolu, Karabük, Türkiye.

2019

Ecem Özkan, “Eğitim Sistem Sorunlarının Belirlenmesine Yönelik Bilgi Sistemi Platformu Geliştirme”, 19. Uluslararası Ekonometri, Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu, Tam Metin Bildiri Kitabı, Yöneylem Araştırması/Operations Research, 17-20 Ekim 2018, s.683-698

2018

Makaleler

Gursakal N., Ozkan E., Yılmaz F. M., Oktay D., “How Sould Data Science Education Be?”, International Journal of Energy Optimization and Engineering (IJEOE), Volume 9, Issue 2, Article 3, p.25-36, DOI: 10.4018/IJEOE.2020040103.

2020

Özkan E., Sezen H.K., “Toplum için Yöneylem Araştırması: Eğitimin Yönetiminde Sistem Yaklaşımı Uygulaması”, Uludağ Journal of Economy and Society, Bursa Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt/Volume 36, Sayı/Issue 1, 2017, s. 83-109

2017

PROJELER

Araştırmacı

Bursa’da yaşayan Suriyeli mültecilerin çalışma koşullarının tespiti ve kayıtdışı istihdamlarının azaltılarak insana yakışır şekilde istihdam edilme oranlarının arttırılması, International Labour Organization (ILO), Bursa, Türkiye

2018

Web Platformu Geliştiricisi

Türk Ortaöğretim Sistem Sorunlarının Belirlenmesine Yönelik Platform Geliştirme: www.egitimsorunlari.org , Bursa, Türkiye

2017

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [14-Kas-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.241]