Prj. Asist. Selahattin BEKTAŞ

Adı Soyadı ve Unvanı            : Selahattin BEKTAŞ /Prj. Asist.

Anabilim Dalı                          : İktisat

İletişim Bilgileri                       : selahattinbektas@uludag.edu.tr

Çalışma Alanları  : Makro İktisat, Katılım Bankacılığı Uluslararası İktisat.

ÖZGEÇMİŞ

Eğitim

Doktora             :   Bursa Uludağ Üniversitesi SBE İktisat Anabilim Dalı

Yüksek Lisans  :   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi SBE İktisat Anabilim Dalı

Lisans               :   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BİİBF İktisat Bölümü

Lise                   :   Başakşehir Lisesi

Akademik Geçmiş

Prj Asist.: (YÖK 100/2000 kapsamında 2017) …

Çalışma Alanları: Makro İktisat, Uluslararası İktisat, Katılım Bankacılığı, Katılım Finans.

YAYINLAR

KİTAP BÖLÜMLERİ

1-) Akyazı, H. – Baykuş, O.– Bektaş, S. (2018) "KATILIM FİNANS: “Teorik ve Ampirik Çalışmalar", Katılım Bankalarının Likidite Yönetimindeki Sorunlar, Gazi Kitabevi, ISBN: 978-605-344-861-7.

PROJELER

1-) Bektaş, S. – Seki, İ. (2016) “Biga İlçesinde Süt Üretim Kooperatiflerinin Etkinlik ve Verimlilik Analizi 2015-2016”, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – BAP.

2-) Seki, İ. – Arslan, M. – Bektaş, S. (2018) “TR222 Çanakkale Bölgesinin İmalat Sanayii Kümelenme Potansiyelinin Belirlenmesi 2017-2018”, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – BAP.

MAKALELER

1-) Bektaş, S. – Seki, İ. (2016) “Süt Üretim Kooperatiflerinde Etkinlik ve Verimlilik: Biga Örneği”, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi, Cilt 1, Sayı 1, 1-18.

2-) Seki, İ. – Arslan, M. – Bektaş, S. (2018) “TR222 Çanakkale Bölgesi Kümelenme Analizi”, Uluslararası Yönetim ve Sosyal Araştırmalar Dergisi, Cilt 5, Sayı 10, 15-27.

3-) Bektaş, S. – Seki, İ. (2018) “Türk Bankacılık Sistemindeki Katılım Bankaları ile Mevduat Bankalarının Rekabet Gücü Bakımından Karşılaştırılması”, Yönetim ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi, Cilt 16, Sayı 4, 197-215.

4-) Çınar, M. – Yetkin, F. – Bektaş, S. (2019) “Elektrik Tüketiminin Sürdürülebilir Kalkınmaya Etkisi: Türkiye Üzerinde Ampirik ve Davranışsal Bir İnceleme”, Uluslararası Ekonomi, İşletme ve Politika Dergisi, Cilt:3, Sayı: 2, 345-366.

5-) Başkol, O. – Bektaş, S. (2020) “Türkiye İmalat Sanayinin Teknolojik Yapısının Rekabet Gücü Üzerine bir Analiz” Tasam Akademi Dergisi, Cilt:7, Sayı: 2, 331-356.

6-) Bektaş, S. – Baykuş, O. (2020) “Seçilmiş Sektörel Krediler ve İktisadi Büyüme İlişkisinin Ampirik Analizi: Türkiye Katılım Bankaları Örneği” Avrasya Sosyal ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi, Cilt: 7, Sayı: 10, 244-258.

7-) Bektaş, S. (2020) “Mevduat Bankalarının Finansal Performanslarının Sıralanması: Türk Mevduat Bankalarının Critic ve Mairca Yöntemleriyle Performans Analizi” Akademik İncelemeler Dergisi, Cilt: 15, Sayı: 2, 793-822.

8-) Bektaş, S. (2021) “Entropi ve Mairca Yöntemiyle Türk Katılım Bankalarının Finansal Performans Sıralaması” International Journal of Social Inquiry, Cilt: 14, Sayı: 1, 113-144.

9-) Baykuş, O. – Bektaş, S. (2021) “Katılım Bankalarının Kâr Paylaşım Oranlarını Belirleyen Etmenler Üzerine Ampirik Bir İnceleme: Türkiye Katılım Bankaları Örneği” Muhasebe ve Finansman Dergisi, Ağustos 2021 Özel Sayı, 397-422.

10-) Başkol, O. – Bektaş, S. (2021) “Türkiye Demir-Çelik Sektörünün Ürün Haritalaması: Widodo Yöntemiyle Bir Analiz” Yönetim Bilimleri Dergisi, Cilt: 19, Sayı: Özel Sayı, 57-84

KONFERANS VE SEMPOZYUM

1-) Seki, İ. – Arslan, M. – Bektaş, S. (2018) “TR222 Çanakkale Bölgesi Kümelenme Analizi”, Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Davranış Bilimleri Sempozyumu, 28-30 Nisan 2018, Antalya/TÜRKİYE.

2-) Akyazı, H. – Baykuş, O. – Bektaş, S. (2018) “Katılım Bankalarının Likidite Yönetimindeki Sorunlar”, 1. Uluslararası Sigortacılık, Bankacılık ve Finans (IIBF) Sempozyumu, 8 Ekim 2018, Ankara/TÜRKİYE.

3-) Başkol, O. M. – Bektaş, S. (2019) “Türkiye İmalat Sanayinin Teknolojik Yapısının Rekabet Gücü Üzerine Bir Analiz”, 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü Sempozyumu 21-22 Kasım, 2019, Bandırma / Balıkesir / TURKİYE.

4-) Baykuş, O. – Bektaş, S. (2021) “Katılım Bankalarının Kâr Paylaşım Oranlarını Belirleyen Etmenler Üzerine Ampirik Bir İnceleme: Türkiye Katılım Bankaları Örneği”, 6. Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu (ISAF-2021) 23-25 Nisan, 2021, Online Meeting, TÜRKİYE.

5-) Başkol, O. – Bektaş, S. (2021) “Türkiye Demir-Çelik Sektörünün Ürün Haritalaması: Widodo Yöntemiyle Bir Analiz”, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansı, 5-6 Temmuz 2021, Online Meeting, TÜRKİYE.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [2.525]