EPALE Projesi Kapsamında İyi Uygulama Örnekleri Yarışmasının Düzenlenmesi (07.11.2023)

EPALE PROJESİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ YARIŞMASI-2023
EPALE projesi kapsamında; kullanıcılar arasında farkındalık yaratmak, kurumların veya kişilerin yaşadıkları “iyi uygulama örnekleri/deneyimleri” tanıtmak ve anlatmak amacıyla blog formatında yarışma düzenlenecektir. “EPALE’yle Bir Adım Öteye” Eğer siz de “yetişkin eğitimi” alanında yaşadığınız iyi uygulama örneklerini paylaşmak isterseniz yarışmaya katılabilirsiniz.


YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

EPALE 2023 yılında, vatandaşları topluma ve demokrasiye dâhil etmek, insanları işgücü piyasasındaki değişikliklere başarılı bir şekilde yön vermeleri için teşvik etmek ve herkesi öğrenmeye dâhil etmek için “Yetişkin Öğrenimi ve Eğitiminin” potansiyelini açığa çıkarıyor. Bu yüzden bu senenin tematik gündemleri, yetişkinleri;
 Etkileşime Geçirmek
 Teşvik Etmek
 Dâhil Etmek
Bu odak noktalarını merkeze alarak ve aşağıdaki “blog yazma kurallarına” uyarak yaşadığınız iyi uygulama örneklerini ilgili fotoğraflarıyla epaletr@gmail.com e-posta adresine göndermeniz beklenmektedir.


BLOG YAZMA KURALLARI
1. EPALE’nin bu yılki temaları doğrultusunda blog konusu belirlenmeli.
2. Hedef kitlesi seçilmelidir. EPALE platformu için hedef kitlesi yetişkinlerdir. Burada özel politika gerektiren bireylere ya da yetişkin yaş grupları gibi farklı kitlelere değinebilirsiniz.
3. Konu belirlerken hedef kitlenin bilgi ve eğitime ihtiyaç durumu araştırılmalıdır.
4. Bloga ilgi çekici bir başlık seçilmelidir.
5. 150 karakteri geçmeyecek şekilde özet yazılmalıdır. Özet, blogu tanıttığı gibi okuyucuda blogu okuma isteğini arttırmaya yönelik olmalıdır.
6. Blogun ana kısmı giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşmalıdır.
7. Giriş paragrafında konuya giriş yapılır ve konu genel hatlarıyla incelenir.
8. Gelişme bölümünde konu ayrıntılarıyla incelenir.
9. Sonuç paragrafında gelişmede bahsedilen maddeler göz önünde bulundurularak konu sonuçlandırılır. Giriş paragrafına benzer, ama farklı sözcüklerin kullanıldığı bir sonuç paragrafı yazmak da mümkündür.
10. Blogun ilgi çekici olacak bir anlatım diline sahip olması gerekir.
11. İlgi çekmek için görsellerden de yararlanılabilir. Görsellerin tamamı anlatılmak istenen içerikle alakalı olmalıdır.
12. Blogun ana kısmında (başlık, özet bölümü hariç) sözcük kısıtlaması olmasa da 300 ile 2000 arası bir sözcük miktarı ideal olarak görülür.
13. Yarışmaya katılırken resmi yazıyla iletilen “Rıza Metni” ve “Aydınlatma Metni” nin imzalanıp taratılarak blog çalışmasıyla beraber e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.


ÖDÜLLER
Ödüller her tematik gündem doğrultusunda 3 ayrı kategoride verilecektir. Her kategorinin (Etkileşime Geçirmek, Teşvik Etmek, Dâhil Etmek);


Birincisine: Dizüstü Bilgisayar
İkincisine: Tablet
Üçüncüsüne: Akıllı Saat


ÖNEMLİ TARİHLER
Yarışmaya Başvuru Tarihleri: 1 Kasım-15 Aralık 2023
Başvuruların Değerlendirilmesi: 18 Aralık 2023- 12 Ocak 2024
Sonuçların İlanı: 15 Ocak 2024


JÜRİ DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
EPALE projesi kapsamında; kullanıcılar arasında farkındalık yaratmak, kurumların veya kişilerin yaşadıkları “iyi uygulama örnekleri/deneyimleri” tanıtmak ve anlatmak amacıyla blog formatında düzenlenecek olan yarışmaya ilişkin değerlendirme kriterleri aşağıda yer almaktadır. (8 farklı akademisyen tarafından her bir kriter ile ilgili 0 ile azami puan aralığında bağımsız değerlendirmeler yapılarak ilgili kritere ortalama puan verilerek toplam puan hesaplanacaktır.)


Özgünlük: 30 puan
İlgi çekicilik: 30 puan
Tema ile ilgililik: 25 puan
Blog düzeni: 15 puan
TOPLAM: 100 puan


İLETİŞİM
epaletr@gmail.com
0312 413 20 31
0543 762 60 91

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Kas-2023 12:32]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [07-Kas-2023 12:33]

Duyuru Görüntüleme : [434]