FİNAL MAZERET SINAVI İÇİN BİLGİLENDİRME (25.05.2021)
  1. BUÜ Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği Madde 30(6) uyarınca Final Sınavları için öğrenciye mazeret sınav hakkı verilmemektedir. 
  2. Final sınavlarında sadece sınav çakışması ve teknik aksaklık sebebiyle mazeret sınav hakkı verilecektir.   
  3. Mazeret Sınavları   23-24 Haziran tarihlerinde yapılacaktır.
  4. Sınav Çakışması Sebebiyle Mazeret Sınav Hakkı: Bir günde  (5/i dersleri hariç) 3 ve üstü dersten sınava girecek öğrenciler ile sınav programında aynı gün ve aynı saatte olmak kaydıyla çakışan dersleri olan öğrenciler mazeret sınavından yararlanabileceklerdir. Sınav çakışması hakkı sadece Hukuk Fakültesi dersleri içindir. Yandal ve çift anadal öğrencileri diğer fakültelerde aldığı derslerin sınavlarını çakışma için gerekçe gösteremez. Sınav Çakışması sebebiyle mazeret sınavı hakkı talebinde bulunacak öğrenciler, en geç 28 Mayıs Cuma  günü mesai bitimine (16:00) kadar  Ders Çakışması Nedeniyle Mazeret Sınavı Talep Formu doldurarak hukukogis@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar. Öğrenciler Fakültemiz web sitesinden sınav programını indirip aynı gün olan/çakışan derslerini işaretlemeleri ve bu belgeyi de muhakkak dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Sadece dilekçe ve ekinde çakışan derslerin işaretlendiği program ile başvuru yapan öğrencilerin durumu karara bağlanacaktır.
  5. Teknik Aksaklık Sebebiyle Mazeret Sınav Hakkı: Bireysel düzeyde yaşanan Teknik Aksaklıklar sebebiyle mazeret sınav hakkı VERİLMEMEKTEDİR. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav öncesinde gerekli önlemleri almalarını önemle rica ederiz. (telefon, bilgisayar, tablet vb. farklı cihazların olası bağlantı sorunları için hazır olması,  güvenli bir internet bağlantısı için kablo ve wifi alternatiflerinin bulunduğu ortamların tercih edilmesi, elektrik kesintisi için gerekli tedbirlerin alınması vb.)
  6. Öğrencilerin sistemden kaynaklanan teknik aksaklık bildirimleri için sınavın bitimini takip eden ilk beş dakika içinde sistemsel hatayı kanıtlayıcı ekran görüntüsü ile birlikte teknik aksaklık Teknik Aksaklık Nedeniyle Mazeret Sınavı Talep Formu  doldurarak hukukogis@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar. Öğrencilerden gelen ekran görüntüleri bilgi işlem daire başkanlığına iletilecek ve kontrolden sonra yönetim kurulu kararı ile teknik aksaklık için mazeret sınav hakkı tanınabilecektir. 
  7. Sınavda sorun yaşamamak için yukarıda linki verilen e-sınav kılavuzunun dikkatle incelenmesi gerekmektedir. 
  8. Mazeret sınavı dilekçesi doldurulmadan yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 
  9. Mazeret sınavı hakkı tanınan öğrencilerin listesi  ve mazeret sınav programı sonradan ilan edilecektir.

UKEY E-Sınav Yardım Sayfasına Gitmek için Tıklayınız.

 * Ders Çakışması Nedeniyle Mazeret Sınavı Talep Formu için Tıklayınız

* Teknik Aksaklık Nedeniyle Mazeret Sınavı Talep Formu için Tıklayınız

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [25-May-2021 09:43]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [21-Haz-2021 10:57]

Duyuru Görüntüleme : [1.287]