Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Pazarlama Programı

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü

Pazarlama Programı

 

Genel Bilgi

Öğrenci alımına 2010-2011 öğretim yılında başlayan Pazarlama Programı 4 dönemlik bir öğretim süresine sahiptir. Öğrenciler bu süre içerisinde ilgi alanlarına göre Programla alakalı 30 iş günü staj yapma zorunluluğundadırlar. Program ilk yılında 40 örgün 40 ikinci öğretim olmak üzere 80 öğrencilik kontenjanla hayata geçmiştir.

Program öğrencilerin 4 öğretim dönemi boyunca toplanma 84 kredilik ders alması gerekmektedir. 3. ve 4. dönemlerde 8+8 16 saatlik uygulama dersi alan öğrenciler mezun olabilme şartını sağlamak için 4.00 not düzeninde en azından 2.00 ortalamayı yakalamak durumundadırlar.

Programın Amacı

Pazarlama programı amacı; pazarlamayı kariyerleri olarak düşünen öğrencileri bir pazarlama uzmanı olarak yetiştirmek ve yerel, ulusal ve uluslararası örgütlerin iş gücü ihtiyaçlarını karşılamaktır. Örgütsel pazarlama amaçlarını gerçekleştirmek ve tüketici tatminini sağlamak sadece iyi yetişmiş pazarlama elemanları ile sağlanabilir. Okulumuzda bu yönde pratik yanı olan iş dünyasına katkı sağlayabilecek eleman yetiştirilmeye yönelik bir öğretim için çaba harcanmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Pazarlama mezunları Pazarlama Uzmanı olarak firmaların pazarlama, satış, reklam, müşteri ilişkileri departmanlarında çalışabilecekleri gibi sağlık sektörü, inşaat sektörü gibi sektörlerde ve reklam ajansları, danışmanlık firmaları gibi kurumlarda da çalışabilmektedirler.

Dikey Geçiş Yapabilecekleri Lisans Programları

-Halkla İlişkiler
-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
-Halkla İlişkiler ve Tanıtım
-İletişim
-İletişim Bilimleri
-İşletme
-İşletme Enformatiği
-İşletme-Ekonomi
-Lojistik Yönetimi
-Pazarlama
-Reklam Tasarımı ve İletişimi
-Reklamcılık
-Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
-Uluslararası İşletme
-Uluslararası İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret
-Uluslararası Ticaret ve Finansman
-Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

Merkez Mah. Zekai Gümüşdiş Cad. No:1 16770 Harmancık/BURSA Tel.+90(224) 294 26 92 Tel.+90(224) 881 32 11 Fax.+90(224) 881 32 18