Uludağ Üniversitesi’ndeki akademik çalışmalara yeni teşvik

 

3. Nesil Üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Uludağ Üniversitesi, bünyesindeki akademisyenlerin araştırma ve yayın performanslarını hayata geçirdiği veri programı ile takip edecek. Yönetim, yapılan değerlendirme sonucunda en başarılı akademisyen ve bölüme özel ödüller verecek.

Uludağ Üniversitesi, Akademik Performans Değerlendirme Sistemi ile Uludağ Üniversitesi araştırma ve yayın alanlarındaki çalışmaları somut verilerle takip edecek. Sadece akademik eğitim veren bir yükseköğretim kurumundan farklı olarak 3. Nesil Üniversite olma hedefiyle ilerlediklerini söyleyen Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay; “Uluslararası açılımlar, teknolojik ve fiziki yatırımlar ile birlikte daha çok bilimsel projeleri hayata geçirebilen farklı bir Uludağ Üniversitesi kimliğini birlikte şekillendiriyoruz. Nitelikli üniversiteler ancak nitelikli akademisyenler ile başarının teşvik ve taltif edildiği bir iklimle mümkündür. Bu anlamda, öğretim üyelerimizin çalışmalarına ve gelişimine destek verirken, başarının teşvik edilmesi ve objektif kriterler ışığında mesleki yükselmenin önünün açılmasını çok önemli olarak görüyoruz” dedi.

BİRİNCİ OLAN FAKÜLTEYE 300 BİN TL ALT YAPI DESTEĞİ

Hazırladıkları Akademik Değerlendirme Performans Formu’nda akademisyenlerin eğitim, araştırma ve yayın alanlarındaki çalışmalarını takiple birlikte, gerek bireysel gerek bölümler gerekse de fakülteler bazında ilerleme süreçlerinin takip edilebileceğini açıklayan Rektör Yusuf Ulcay, değerlendirme formları sayesinde, YÖK tarafından Türkiye’deki 15 araştırma üniversitesinden biri olarak gösterilen Uludağ Üniversitesi’ni gelecek hedeflerine taşıyacak çalışma arkadaşlarını ve fakülteleri ödüllendireceklerinin altını çizdi. Ulcay; “Online Akademik Performans Değerlendirme Otomasyonu verilerince yapılacak olan puanlamalar neticesinde; bölümünde 1. olan akademisyenlerimize ulusal veya uluslararası kongre katılım desteği sağlamayı, fakülte içerisinde en yüksek puanı alan bölümlerimize 100 bin TL alt yapı projesi ve en başarılı fakültemize 300 bin TL alt yapı projesi desteği vermeyi taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Uludağ Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenler internet sitesinde yer alan formu 15 Ekim sonuna kadar doldurabilecek. 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [22-Eyl-2017]

Haber Görüntüleme : 5.221 - 0