Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde diploma heyecanı

Haber Tarihi : 07-07-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun olma başarısı gösteren 155 hemşire düzenlenen törenle diplomalarına kavuştu.

Uludağ Üniversitesi’nde 2016-2017 Eğitim-Öğretim Dönemi’nin son diploma töreni Sağlık Bilimler Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler için yapıldı. Törene UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Tunca, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tayar, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Ufuk Şekir, dekan yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

HEDEF 3. NESİL ÜNİVERSİTE

Törende konuşan UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Türk milleti için çalışmak ve üretmekten başka bir yolun olmadığını vurguladı. Yükseköğretim kurumlarına bu noktada büyük görevler düştüğüne işaret eden Rektör Yardımcısı Aslı Hockenberger; “Üniversiteler, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayan bilim merkezleri olarak çalışmalıdır. Ülkemizin geleceğini ancak bilim ve araştırmaların merkezde olduğu çalışmalar ile güçlendirebiliriz. Uludağ Üniversitesi olarak bu gerçekten hareketle, bilimin ekonomik değere ve toplumsal faydaya dönüştüğü hem Ar-Ge yapan hem proje üreten, sanayi ve toplumla işbirliği kuran 3. Nesil Üniversite vizyonunu belirledik. Akademisyen ve eğitimci kadromuzu arttırdık. Üniversite olarak sadece öğrenci yetiştirmekle kalmıyoruz. Sanayiye ve topluma katkı koyan projeleri hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz”    dedi.

SAĞLIK BİLİMLERİ’NDEN 2079 MEZUN

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Tunca ise 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 683 öğrenciye eğitim verdiklerini belirtti. Okulun kuruluşundan itibaren toplam 1602 hemşire, 120 ebe ve 357 sağlık memuru mezun ettiklerini vurgulayan Dekan Berrin Tunca; “Bugün gerçekleştirdiğimiz törenle de 155 hemşirelik bölümü mezunumuza diplomalarını vereceğiz. Burada mezunlarımızı yeni yaşamlarına uğurlamanın heyecanını yaşıyoruz. Sizlere bundan sonraki meslek hayatlarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda dönem birincisi Halime Aydın mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Yapılan hemşirelik yemininin ardından öğrenciler hep birlikte kep fırlattı.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)