Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Uludağ Üniversitesi’nden tekstil sektörünü geliştirecek imza

Haber Tarihi : 11-02-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi, tekstil sektörünün öncü firmalarından Zorluteks ile tekstil ve mühendislik alanında Ar-Ge çalışmaları yapacak.

Zorlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Zorluteks Tekstil San. Tic. A.Ş. ile Uludağ Üniversitesi arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre Uludağ Üniversitesi, Zorluteks Ar-Ge Merkezi’nde tekstil ve mühendislik başta olmak üzere araştırma ve geliştirmeye yönelik ortak proje çalışmaları yapacak. Kurumlar arasında işbirliklerinin geliştirilmesini de hedefleyen protokol Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Eray Alper, Prof. Dr. Mehmet Yüce, Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Zorluteks Tekstil San. Tic. A.Ş. Ar-Ge Merkezi Müdürü Murat Yıldırım, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülvahap Yiğit, Tekstil Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Pervin Aniş ve akademisyenler hazır bulunduğu bir törenle imzalandı.

REKTÖR ULCAY; SEKTÖRLERİN İSTEK VE İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIYORUZ

Törende konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, göreve geldikleri günden bu yana sektör-üniversite ortaklığını güçlendirmek adına Türkiye’nin ve Bursa’nın önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği protokolleri imzaladıklarını belirtti. Üniversitenin faaliyet alanı içerisinde yer alan her sektörle bundan sonraki süreçte de işbirliklerine devam etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Rektör Yusuf Ulcay, “Uludağ Üniversitesi’nin birinci önceliği kentin ihtiyaçlarına cevap vermektir. Bursa’nın istek ve ihtiyaçları da üniversitemizin her zaman önceliğinde olacaktır. Aynı zamanda tekstil üretiminin başkenti olan Bursa’da yatırım yapan hemen her sektörden kurumlar ile işbirliği protokolleri imzalıyor ve bu protokoller çerçevesinde akademik ve bilimsel çalışmalar yapıyoruz. İmza attığımız tüm protokollerin işlevsel olması ve değere dönüşmesi bizim için önem taşıyor. Bugün imzaladığımız protokolün de kentimize, sektörümüze ve üniversitemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

İKİ KURUM İÇİN DE ÖNEMLİ BİR PROTOKOL

Zorluteks Tekstil San. Tic. A.Ş. Ar-Ge Merkezi Müdürü Murat Yıldırım ise kurum olarak henüz yeni bir Ar-Ge merkezi kurduklarını açıkladı. Sektöre hızlı bir giriş yapmak istediklerini söyleyen Murat Yıldırım; “Bursa’yı ve Uludağ Üniversitesi’ni seviyoruz. Korteks çatısı altında önemli bir yatırımımızın olduğu kentin üniversitesi olan Uludağ Üniversitesi’yle ortak çalışmalar yapmak istedik. Bu protokol sayesinde öğrencilere gerek staj imkanları sağlayarak gerek teknik geziler düzenleyerek fayda sağlamaya çalışacağız. Aynı zamanda öğretim üyeleriyle de teknik çalışmalar yapacağız. Projelerde ortaklıklar kuracağız. İki kurum için de çok önemli bir ortaklık olacağını düşünüyorum. Her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper de iki önemli kurumun işbirliği protokolü imzalayacak olmasını çok önemsediğini vurguladı. Protokol çerçevesinde yapılacak çalışmaların da sektöre, üniversiteye ve kurumlara fayda sağlaması dileğinde bulunan Rektör Yardımcısı Alper, öğrencilerin de bu iki kurumun işbirliğinden yararlanmaları gerektiğine işaret etti.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülvahap Yiğit ise, işbirliği protokolünün iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulundu.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)