Prof. Dr. Mehmet KARADAĞ (Anabilim Dalı Başkanı)

Doğum Yeri        : Çorum

Doğum Tarihi     :  21.09.1958

Medeni Hali       :  Evli, 3 çocuk babası

Kişisel web     :    http://www.mehmetkaradag.com/

E-mail   :              karadag@uludag.edu.tr

mehmetkarada@gmail.com

Öğrenim ve Görev Durumu:

- İlk, orta ve lise öğrenimimi Çorum’da tamamladım. 1976 yılında Çorum Lisesinden mezun oldum.

-1976–1977 öğretim yılında KTÜ Makine Fakültesinde öğrenim gördüm. Üniversite öğrenimime 1 yıl ara verdikten sonra

-1978 yılında Bursa (Uludağ) Üniversitesi Tıp Fakültesinde tekrar başladığım üniversite öğrenimimi Temmuz 1985’de tamamladım.

-1985-1987 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi Acil serviste zorunlu devlet hizmeti yaptım.

-24.01.1987 tarihinde başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı’ndaki ihtisasımı 26.04.1991’de tamamladım.

-Nisan 1991–Nisan 1993 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tb. Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak görev yaptım.

-1992 yılında İstanbul Çamlıca Askeri Hastanesinde 2 ay kısa dönem askerlik görevimi yaptım.

-Nisan1993–Aralık1993 tarihleri arasında Diyarbakır Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde uzmanlık sonrası zorunlu devlet hizmetimi tamamladım.

-8 Aralık 1993 tarihinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tb. Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor kadrosunda tekrar göreve başladım.

-3–31 Temmuz 1995 tarihleri arasında İngiltere’nin Leeds şehrinde United Leeds Teaching Hospitals’a bağlı Killingbeck Hospital’da çalıştım.

-17.10.1996 tarihinde Doçent oldum.

-18.04.2002 tarihinde Profesör oldum

- 18.02.2010 tarihinde Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurucu Başhekimliği görevine atandım.

-18.04.2014 tarihinde Başhekimlik görevimi kendi isteğimle bırakarak Üniversitedeki görevime döndüm.

-Halen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı’nda Profesör Doktor kadrosunda öğretim üyesi ve Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktayım.

- Üye olduğum dernekler:

1- ASYOD (Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği - Kurucu üye, Halen Yönetim Kurulu üyesi)

2- UYKUDER (Kurucu üye )

3- AHAY-Akciğer Hastalıkları Araştırma ve Yardım Derneği (Kurucu üye, Halen Yönetim Kurulu Başkanı )

4- TUSAD

5- Türk Toraks Derneği Marmara Şubesi

6- UTFAM- Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunları Derneği

7- Akciğer Kanser Derneği (Kurucu üye)

8- European Respiratory Society (ERS) - 56347

Yayınlarım

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [9.495]