Yönetmelikler

YÖNETMELİKLER

1- Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği  Göster
2- Bursa Uludağ Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği* Göster
 *Bursa Uludağ Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Uygulama Esasları Göster
 *Bursa Uludağ Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Tez Teslimi İçin YAYIN ŞARTI Göster
3-Uludağ Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği (07.01.2017- Yürürlükten kaldırılmıştır) Göster
4- Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği  Göster
5- Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği  Göster
6-Yükseköğretim Kurumlarında Akademik Kurulların Oluşturulması ve Bilimsel Denetim Yönetmeliği Göster
7- Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği    Göster
8- Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Aatamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik (Resmi Gazete Tarihi: 31.07.2008 Resmi Gazete Sayısı: 26953)    Göster
9-Yükseköğretim Kurumlarının Yurtiçindeki Yükseköğretim Kurumlarıyla Ortak Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Programları Tesisi Hakkında Yönetmelik (Resmi Gazete Tarihi: 22.02.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26442)      Göster
10- Lisansüstü Eğitim Sürelerine İlişkin YÖK Kararı    Göster  
11-Üniversitelerde Akademik Teşkilât Yönetmeliği Göster
12-Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik Göster

YÖNERGELER

1-Yurtiçindeki Yükseköğretim Kurumları Arasında Ortak Lisansüstü Eğitim Protokolü Hazırlanmasına İlişkin Yönerge  Göster
2-Yüksek Öğretim Kurumları Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesi Göster
3-Lisansüstü Tezlerin Elektronik Ortamda Toplanması, Düzenlenmesi ve Erişime Açılmasına ilişkin Yönerge Göster

DİĞER

1- 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu    Göster
2- Resmi Gazete    Göster
3- Yüksek Lisans Programı Açma Ölçütleri  Göster
4- Doktora Programı Açma Ölçütleri  Göster
5- Lisansüstü Eğitim-Öğretim ilkeleri      Göster
6- Bursa Uludağ Üniversitesi100/2000 YÖK Doktora Burslarına İlişkin Uygulama Esasları Göster

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Mevzuatı Listesi - LİNK

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [10.773]