Öğr. Gör. Edip KOŞAR

ÖZGEÇMİŞ

ÜNVANI, ADI-SOYADI:Öğr. Gör. Edip Koşar

İLETİŞİM BİLGİLERİ (ekosar@uludag.edu.tr,40680)

EĞİTİM DURUMU

LİSANS

Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü,

Eğitim Programları ve Öğretim ABD( 1990-1994)

YÜKSEK LİSANS

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Programları ve Öğretim BD (  1994-1997)

DOKTORA

DR.ÖĞR. ÜYESİ

DOÇENT

PROFESÖR

ESERLER

Kitaplar

1. Koşar E. – S. Yüksel -“ Öğretim Teknolojisi ”   Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme.  Edip Koşar,  Sedat Yüksel,ve diğerleri Öğreti Pegem A Yayınları 4. Baskı 2005. Ankara.

2. Koşar E. – H. Çiğdem “  Eğitim Ortamı Tasarımı , Araç-Gereç Ve Materyal Özellikleri” - Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme.  Edip Koşar,  Sedat Yüksel, ve diğerleri Öğreti Pegem A Yayınları 4. Baskı 2005. Ankara.

3. Koşar E. “ Uzaktan Eğitim”– Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme.  Edip Koşar,  Sedat Yüksel, ve diğerleri Öğreti Pegem A Yayınları 4. Baskı 2005. Ankara.

4. Koşar, E.. “İlköğretim Okulu Türkçe Dersi Programı- Türkçe” Konu Alanı Ders Kitabı İnceleme Klavuzu1-8  (Ed. Leyla Küçükahmet),s.103-132. Nobel Yayıncılık, Ankara :2002

5. Koşar, E. “ Olumlu  Öğrenmeye İlişkin Ortam Yaratma ” Sınıf Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar. 3. Baskı (Ed. Leyla Küçükahmet),s.171-185. Nobel Yayıncılık, Ankara :2003

Makaleler

1. Koşar, E .“Türkiyede Eğitim Programları ve Öğretim mezunlarının İstihdam durumu” Çağdaş Eğitim Kasım  1998    Sayı 249 Ankara

2. Yüksel, S. ve E. Koşar, “Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Ders Çalışırken Kullandıkları Öğrenme Stratejileri”, Çağdaş Eğitim, 26, 29-36 (2001).

3. Koşar, E. “Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Çalışma Tutum ve alışkanlıkları Üzerine Bir İnceleme” XII. Eğitim Bilimleri Kongresi  Bildiriler Cilt I 165-181    Gazi Üniversitesi ,Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Ankara 2004

4. Koşar, E. “Türkçe Derslerinde Çoklu Zekâ Kuramının Uygulanmasına İlişkin Öğretmen Görüşleri” Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Dergisi Cilt XIX Sayı 2 345-358  2006 Bursa

Bildiriler

1. Koşar E. “ Türkiye’ deki Öğretmen Yetiştirme Sisteminin Değerlendirilmesi Işığında KKTC İçin Öğretmen Yetiştirme Model Önerileri” XI. Eğitim Bilimleri Kongresi 23-26 Ekim 2002  Bildiri Özetleri Kitabı, Yakın Doğu Üniversitesi , Lefkoşa ,KKTC

2.  Koşar, E. “Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Çalışma Tutum ve alışkanlıkları Üzerine Bir İnceleme” XII. Eğitim Bilimleri Kongresi 15-18 Ekim 2003  Bildiri Özetleri Kitabı, Gazi Üniversitesi ,Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Ankara

Projeler

TÜBİTAK 1513  Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Projesi kapsamında UÜ-TTO kuruluşunda ve projede yardımcı araştırmacı.

-   2014 yılı boyunca UÜ-TTO MODÜL-1 FARKINDALIK , TANITIM , BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM MODÜLÜ FAALİYETLERİNİ YÜRÜTMEK ÜZERE MODÜL KOORDİNATÖRÜ.

Verdiği Dersler

Öğretim İlke ve Yöntemleri,

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme,

Verimli Ders çalışma alışkanlıkları,

Eğitim Bilimine Giriş

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [462]