Dekanın Mesajı

Ülkemizde, “Eğitimin kalitesini arttırmak istiyorsak, öğretmenlerimizin kalitesini arttırmamız gerekir” inancı ile hareket eden ve sizlere öğretmenlik mesleğiniz süresince gerekli olabilecek bilgiyi, beceriyi ve tutumu kazandırmayı amaçlayan bir fakülte olduğumuzu belirtmek isterim.  Bu doğrultuda temel amacımız; bilimsel ve teknolojik okuryazarlık düzeyini yükseltmiş, teknolojik değişimlere hızla ayak uydurabilen, teorik-pratik dengesini sağlamış, bilimsel ve eleştirel düşünme becerilerine sahip, öğretmenlik mesleğinin heyecanını ruhunda hissetmiş ve öz güven duygusu gelişmiş öğretmenler ve bilim insanları yetiştirmektir.

Çağımızın öğretmeni; araştırmacı, girişimci, bilimsel ve teknolojik okuryazar olan öğretmendir. Bizler fakülte bünyesinde bu özellikleri kazandırmayı ve dolayısıyla 21. yüzyıl becerileri ile donatmayı hedefleyen bir eğitim anlayışı ile çalışan akademisyenleriz. Siz değerli öğretmen adaylarının ve görev yapan öğretmenlerin, programlardaki yeni konu ve kavramları içselleştirerek, alanındaki araştırmaları takip edip uygulamaya yansıtabilen öğretmenler olmanız için Eğitim Fakültesi olarak büyük mücadeleler verdiğimize yürekten inanmanızı isterim. Bununla birlikte, öğretmenlik mesleği hayat boyu devam eden bir süreçtir. Sizlerin de  hayat boyu gelişim kültürünü benimsemiş öğretmen olacağınıza inancımız tamdır.

Sizlerden öncelikle kendinizi, ülkemizi, milletimizi ve bu milletin evlatları olan çocuklarımızı sevmenizi; onları çağın gerekleri doğrultusunda, milli ve manevi değerlerimize bağlı, yarınlara ümitle bakan bireyler olarak yetiştirmenizi gönülden temenni ediyorum.  Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, idari ve akademik kadrosu olarak sizlerin daha iyi yetişmeniz için çalıştığımıza inanmanızı isterim. Bizler, öğrenci dostu, katılımcı ve paylaşımcı bir anlayışın, fakültemizi daha ileriye götüreceğine inanan ve bu yönde hareket eden yöneticiler olarak, sizlere huzur ve başarılar dileriz.

Saygılarımla…                                  

Prof.Dr.Salih ÇEPNİ

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [6.963]