Resim-İş Eğitimi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
Tanıtım

Öğretim Dili                : Türkçe
Öğretim Süresi           : 4 Yıl
Hazırlık Programı      : İsteğe Bağlı 
                                      İngilizce

Yerleşme Şekli: Özel yetenek sınavına başvurabilmek için, adayların 2009-ÖSS’ye girmiş olmaları gerekmektedir. Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin El Sanatları, Grafik, Nakış, Resim Sanat(Resim), Seramik Tasarım ve Teknolojisi bölümlerinden mezun olan adaylar 2009 ÖSS puan türlerinin herhangi birinin en az 160.000 veya daha fazla ÖSS puanı alması koşulu ile başvurabileceklerdir.
Yukarıda sözü edilen alan/kol/bölümler dışındaki bir alan/kol/bölümlerinden başvuracak adayların 2009-ÖSS puan türlerinin herhangi birinden en az 185.000 veya daha fazla ÖSS puanı almaları gerekmektedir.

Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalının  Misyonu; Atatürk ilke ve devrimlerine içtenlikle bağlı, ulusal ve evrensel kimlik bilincine sahip, hoşgörülü, adil, demokrasi kültürünü özümsemiş, mesleki yeterlilik ve duyarlığa sahip, araştıran, analitik ve eleştirel düşünebilen, iletişim becerileri gelişmiş, kendisiyle ve çevresiyle barışık, yapıcı, yaratıcı, seçkin öğretmenler yetiştirmektir.

Atölye ve Sınıf Olanakları;
Kütüphane, Fotoğraf Atölyesi, Bilgisayar Odası, Tekstil Baskı Atölyesi, Dokuma Atölyesi, Seramik Atölyesi, Heykel Atölyesi, Ahşap Atölyesi, Resim Atölyesi, Özgün Baskı Resim Atölyesi, Temel Tasarım Atölyesi, Sanat Tarihi Dersliği, Tekstil Tasarım Dersliği, Grafik Tasarım Dersliği, Perspektif Dersliği, Özel Öğretim Yöntemleri Dersliği.

DERSLER

Akademik Personel

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezen ÖZEKE

Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Gonca ERİM

Doç.Dr. Rasim BAŞAK

Dr.Öğr.Üyesi İsmail TETİKÇİ

Dr.Öğr.Üyesi Berna Coşkun ONAN

Öğr.Gör. Dilek BİLHAN

Öğr.Gör. Aysun YÜREKTEN

Öğr.Gör. Alper BİLSEL

Öğr. Gör. Engin KORKMAZ

Öğr.Gör. Müge GÜLTEKİN