Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Eğitim Bilimleri Bölümü

Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışma, Eğitim Programları ve Öğretimi, Eğitim Yönetimi Teftişi Planlama ve Ekonomisi alanlarında uzman yetiştirmek, öğretmen yetiştiren programlara meslek bilgisi derslerini vererek yardımcı olmak, eğitim alanında araştırma, düzenleme, uygulama gibi etkinlikler yapmak amacıyla kurulmuş bir bölümdür. Eğitim Bilimleri Bölümü, eğitim fakültelerinin omurgasını oluşturmaktadır. Eğitim Bilimleri bölümü, sahip olduğu Rehberlik ve Psikolojik Danışma lisans, yüksek lisans ve doktora; Eğitim Programları ve Öğretim yüksek lisans programlarının yanı sıra, Eğitim Fakültesi'nin tüm bölümlerinde zorunlu olan öğretmenlik meslek bilgisi derslerinin yürütülmesinden sorumludur.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okullarda, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde, dershanelerde, Mediko-sosyal Merkezlerinde, kreş ve yuvalarda, yetiştirme yurtlarında, Adalet ve Çalışma Bakanlığı'nda, yurtlarda psikolojik danışman olarak çalışabilirler. Ayrıca mezunların işletmelerin insan kaynakları bölümlerinde ve endüstri kurumlarında da çalışma imkanı bulunmaktadır.

Sunulan Programlar

Bölümümüzde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı lisans, yüksek lisans ve doktora;  Eğitim Programları ve Öğretim yüksek lisans programları yürütülmektedir. Aynı zamanda fakültemizdeki Eğitim Bilimine Giriş, Eğitim Psikolojisi, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı, Sınıf Yönetimi, Rehberlik, Türk Eğitim Tarihi gibi öğretmenlik meslek dersleri bölümümüz öğretim elemanları tarafından verilmektedir.

 

Akademik Personel

--------------------------------------

Prof.Dr. Jale ELDELEKLİOĞLU (Bölüm Başkanı)

Prof.Dr. Sedat YÜKSEL

Prof.Dr. Feyyat GÖKÇE

Prof.Dr.Selahattin TURAN

Doç.Dr. Nagihan OĞUZ DURAN

Doç.Dr. Rüçhan UZ

Doç.Dr. Emine Rüyam KÜÇÜKSÜLEYMANOĞLU

Doç.Dr. Rahşan ÇETİNKAYA

Doç.Dr. Figen AKÇA

Doç.Dr. Şükrü ADA

Dr.Öğr.Üyesi Mustafa SARITAŞ

Dr.Öğr.Üyesi  Asuman YÜKSEL

Dr.Öğr.Üyesi Filiz GÜLTEKİN

Öğr.Gör.Dr. Ersin ŞAHİN

Öğr.Gör. Edip KOŞAR 

Öğr.Gör.Dr.Hacer BELEN

Dr.Öğr.Üyesi Ömer Faruk KABAKÇI

Araş.Gör. Abdullah Açar 

Araş.Gör. Mustafa ÖZKAN 

Araş.Gör. Gizem GÜNÇAVDI

Araş.Gör. İsmail ÇİMEN

Araş.Gör. Şule Betül TOSUNTAŞ

Araş.Gör. Oya ERDİNÇ AKAN

Araş.Gör. Elif SEZER

Arş.Gör. Meltem YILDIZ

Arş.Gör. Saffet ARSLAN

Arş.Gör.Hazel DURU

 

 

 

 

 

Uludağ Üniversitesi - Eğitim Fakültesi - Görükle Merkez Kampüs 16059 Nilüfer / BURSA Mail : egitim@uludag.edu.tr