Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

EK SINAVLAR

                   DUYURU

(EK SINAVLAR)

 U.Ü ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNİN 31. MADDESİNDE BELİRTİLEN EK SINAVLAR FAKÜLTEMİZDE 08 EYLÜL 2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR. ÖĞRENCİLERİN BU SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN DURUMLARININ AŞAĞIDAKİ KOŞULLARA UYMASI GEREKLİDİR.

 

SINAVLARA GİRME KOŞULLARI

1-PROGRAMINDAKİ TÜM DERSLERİ ALAN, DEVAM KOŞULUNU YERİNE GETİREREK YARIYIL SONU SINAVLARINA GİREN ÖĞRENCİYE, AŞAĞIDAKİ KOŞULLARDA EK SINAV HAKKI VERİLİR:

 

a) NOT ORTALAMASINA KATILAN EN ÇOK İKİ DERSTEN (FF) VEYA (FD) NOTU ALAN VEYA BİR DERSTEN ÇOK OLMAMAK ŞARTIYLA, KREDİSİZ DERSİNDEN (K) ALAN ÖĞRENCİYE BİR SONRAKİ YARIYILIN BAŞINA KADAR EK SINAV HAKKI VERİLİR.

 

b) SON İKİ YARIYILDA (FF) VEYA (FD) NOTU ALMADIKLARI HALDE, MEZUN OLMALARI İÇİN, GEREKLİ GANO 2.00'DEN AZ OLAN ÖĞRENCİLERE, GANO’SUNU 2.00'YE YÜKSELTMELERİ İÇİN (DD), (DC), (CC) NOTUNU ALDIKLARI EN ÇOK KREDİLİ İKİ DERS İÇİN EK SINAV HAKKI VERİLİR.

 

2-a) 08 EYLÜL 2017 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLER 25 AĞUSTOS 2017 TARİHİNE KADAR GİRMEK İSTEDİKLERİ DERSLERİ BELİRTEN DİLEKÇE İLE İLGİLİ BÖLÜM BAŞKANLIĞINA  BAŞVURU YAPMAK ZORUNDADIRLAR.

 

NOT: YUKARIDAKİ  KOŞULLARA  UYMADIĞI  HALDE  SINAVLARA

GİREN ÖĞRENCİLERİN  SINAVLARI  İPTAL  EDİLECEKTİR.

 

 

 

TARİH      03 Ağustos 2017                                                                                    DEKANLIK

 

Başvuru Formu

http://www.uludag.edu.tr/dosyalar/egitim/duyuru_dosyalar/EK%20DERS%20BA%C5%9EVURU%20FORM.pdf

Uludağ Üniversitesi - Eğitim Fakültesi - Görükle Merkez Kampüs 16059 Nilüfer / BURSA Mail : egitim@uludag.edu.tr