Bursa Uludağ Üniversitesi'nde 4. dönem YÖK 100/2000 doktora bursu verilecektir

Ülkemizin gelecek 10 yılını şekillendirecek nitelikli insan kaynağını yetiştirmek üzere 100 Alanda 2000 doktora öğrencisine YÖK tarafında 100/2000 projesi kapsamında  doktora bursu verilmesine  karar verilmiş ve Üniversitelerden bu projeye başvuruları alınmıştır. YÖK tarafından yapılan değerlendirme sonunda Bursa Uludağ Üniversitesi başarılı bulunarak 9 Öncelikli Alanda 53 Doktora öğrencisi ile bu projede yer alması uygun bulunmuştur. Desteklenen alanlar İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Felsefe, Sürdürülebilir Tarım, Siyaset Psikolojisi, İslam Felsefesi, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Davranışsal Ekonomi alanlarıdır. Seçilecek doktora öğrencileri YÖK bursu ile üniversitemizde doktoraları süresince görev alarak araştırmalarına devam edecektir. Öğrencilerin bursu YÖK tarafında verilecektir. 100/2000 YÖK Doktora Bursları projesi kapsamında öğrencilerin Güz döneminden itibaren eğitim alacaklardır. Öğrencilere 4 yıl süreyle yılda 12 ay burs verilecektir Burs miktarı çalışmayan öğrenciler için Aylık 2000 TL herhangi bir kurumda sigortalı çalışan öğrenciler için 500TL’dir. Ayrıca TÜBİTAK 2211 BİDEB Bursu kapsamında öğrencilere 2500TL ek burs olanağı da bulunmaktadır. Başvuru yapabilecek öğrenciler:

Üniversitemizde Doktora çalışmasını yapan ve tez almamış öğrenciler

Üniversitemizde Bütünleşik Doktora Yapan ve Tez almamış öğrenciler

Üniversitemizde yeni Doktora veya Bütünleşik Doktora programına başlayacak öğrenciler (100/2000 Bursunu kazanmaları durumunda Doktoraya başlayabileceklerdir.)

Bir başka üniversitede doktora veya Bütünleşik Doktora programına kayıtlı olan Tez almamış üniversitemize yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler. (100/2000 bursunu kazanmaları durumunda üniversitemize yatay geçiş yapacakları taahhüt etmeleri şartıyla)

Başvurular On-Line olarak Enstitülere yapılacaktır.

Başvuru koşulları için tıklayınız

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Başvuru takvimi için tıklayınız.

100/2000 Usul ve Esaslar

 

 

Soyal-Payaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [29-Ağu-2018]

Duyuru Görüntüleme : 12.875 - 0