Etkinlikler
Tüm Etkinlikler
    Etkinlik Kaydı Yok!

3. Nesil Üniversite vizyonuyla 40. kuruluş yılında kendine yeni bir ufuk belirleyen Uludağ Üniversitesi, Bursa’nın ve Türkiye’nin geleceğine daha büyük katkılar sunabilmek adına büyük hedeflere doğru ilerliyor.

Uludağ Üniversitesi gibi tüm üniversitelerimizin akademik kalite çıtasını daha da yukarıya taşıması adına, ulusal ve uluslararası işbirliklerine dayalı projeler yeniliğin ve rekabetçiliğin yolunu açmaktadır. Bu anlamda, kurumlarımızın dahil olduğu Farabi ve Mevlana gibi AB eğitim ve gençlik programları, küresel ölçekte karşılıklı önemli faydalar getiren işbirliği ve etkileşim fırsatları sunmaktadır.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ’ın teşrifleriyle Bursa’da gerçekleştireceğimiz ‘9. Farabi ve Mevlana Akademik Değişim Programları Semineri’ de bizlere bu açılımları birlikte değerlendirebilme olanağı sağlayacaktır.

Doğal güzellikleri, tarihi mirası ve ülke kalkınmasına sağladığı katma değerle ülkemizin en seçkin kentlerinden olan Bursa’mızda, sizleri Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumları arasında yer alan Uludağ Üniversitesi’nin misafiri olarak ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Yusuf ULCAY

Uludağ Üniversitesi Rektörü