Bursa Uludağ Üniversitesi
Bursa Uludağ Üniversitesi
!-Birim Bilgisi Yok-!
ENG
1+1 Nedir?

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 2009 yılında başlatılmış olan Meslek Yüksekokulları için Çift Diplomalı Mesleki Eğitim Projesi,  Meslek Yüksekokulu programlarının cazibesini arttırmayı ve iş dünyasının nitelikli personel ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. Bu programa dahil olan öğrenciler bir yıl ülkemizde bir yılda yurt dışındaki eşdeğer kurumda eğitim görerek hem Yüksekokulumuzun hem de dünyanın 115 ülkesinde tanınan Pearson Edexcel akreditasyon kurumunun vereceği diplomayı almaktadır.  Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO çift diploma programları Makine Teknolojisi / Mechanical Engineering (HND) ve Otomotiv Teknolojisi / Manufacturing Engineering (HND) programlarınca sürdürülmektedir. Bu proje kapsamında, 2010 yılında Pearson Edexcel tarafından her iki program akredite edilmiştir ve İngiltere’de bulunan Havering College ve City College Brighton and Hove arasında ikili protokol yapılmıştır. Yüksekokulumuz 2017 yılından itibaren Bradford College ile de de çift diploma protokolü imzalama çalışmalarını sürdürmektedir. 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [2.795]