Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

Son dönemde ülkemiz yerli İHA’lar, helikopter ve uçaklar üretebilir hale gelmiş, uydu ve uzay çalışmalarında önemli mesafeler kaydetmiştir. Bu çalışmaların artarak devam etmesiyle, gerek bu alanlarda gerekse teknolojinin diğer alanlarında, sınıflarında dünyanın en iyisi yüksek teknoloji ürün ve sistemlerinin milli ve özgün olarak ülkemizde üretilmesi amaçlanmaktadır.
Bu amaçlar doğrultusunda eğitim ve proje odaklı çalışmalar yürüten Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’da, 20-23 Eylül 2018 tarihinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda (İGA Yerleşkesi) “TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” düzenlemektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, TÜBİTAK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumların yanı sıra, üniversitelerimiz ve Aselsan, Baykar, TAI, Türksat, Roketsan, Havelsan, THY gibi ülkemizin önde gelen teknoloji firmaları da TEKNOFEST organizasyonunu desteklemektedir.
TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda da çeşitli disiplin ve kategorilerde Teknoloji Yarışmaları düzenlenecektir. TEKNOFEST, İnsansız hava araçlarından, robotik teknolojilerine, uydulardan yapay zeka projelerine kadar birbirinden farklı pek çok alanda ülkemiz tarihinin en büyük teknoloji yarışmaları organizasyonuna ev sahipliği yapacaktır.
TEKNOFEST programına ilişkin detaylı bilgiler http://teknofestistanbul.org web sitesinde, TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek olan tüm yarışma bilgi ve şartnameleri başvuru linkleri ile birlikte http://teknofestistanbul.org/teknolojiyarismalari adresinde mevcuttur.

 

   

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi Bursa Uludağ Üniversitesi 16059, Nilüfer/ Bursa Tel. : (224) 294 2011 Fax: (224) 294 2797 Elektronik posta: bilgisayar@uludag.edu.tr